miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nie żyje pacjent z powiatu limanowskiego! Kolejnych 9 przypadków koronawirusa na Sądecczyźnie [Raport 09.07.2020]

0 1 377

Wojewódzka Stacja Sanitarono-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała o nowych infekcjach koronawirusem w Małopolsce. Niestety zmarła jedna osoba z powiatu limanowskiego. Na Sądecczyźnie odnotowano kolejne infekcje. Dzisiaj to 8 przypadków w powiecie nowosądeckim oraz 1 w Nowym Sączu. W całej Małopolsce przybyło 28 zakażonych. W Polsce jest to natomiast 36 951 chorych, z czego 1 551 osób zmarło.

 

Czytaj również: UWAGA! Śmiertelny wypadek w Starym Sączu! Droga zablokowana

 

 Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie #koronawirus SARS-CoV-2 u kolejnych 35 osób. To 22 kobiety i 13 mężczyzn, w wieku od 8 do 74 lat, z powiatu limanowskiego (21 osób), nowosądeckiego (8 osób), Krakowa, Nowego Sącza oraz powiatów: oświęcimskiego, wadowickiego, gorlickiego i krakowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 4 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1947 osób poinformował dzisiaj Sanepid.

 

Niestety musimy również poinformować o śmierci 87-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu limanowskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarły miał choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 45.

 

 

Otrzymaliśmy również informację z WSSE w Krakowie o kolejnych 10 ozdrowieńcach z naszego województwa. To 6 kobiet i 4 mężczyzn, w wieku od 2 do 84 lat, z powiatu suskiego (3 osoby), Krakowa i powiatów: tarnowskiego i oświęcimskiego (po 2 osoby) oraz powiatu nowotarskiego (1 osoba), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1334 ozdrowieńców.

Na Sądecczyźnie coraz więcej zakażeń, 1336 osoby na kwarantannie!
W Nowym Sączu na dzisiaj (9 lipca) mamy 23 osoby zainfekowane koronawirusem. W powiecie nowosądeckim natomiast jest to 157przypadków. Na godzinę 9:30 w Nowym Sączu oraz w powiecie nowosądeckim 1212 osoby przebywały na kwarantannie z polecenia Sanepidu (miasto – 223, powiat – 1174), 94 osoby przebywały na tzw. kwarantannie granicznej (miasto – 28, powiat – 66) oraz 30 osób było objętych nadzorem epidemiologicznym (miasto – 11, powiat – 19).

 

 

 

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia
W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ – KLIK

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Wkrótce rozprzestrzenił się na całe Chiny. Łącznie zakaziło się tam nim prawie 84 tys. osób, zmarło ponad 4,6 tys.

Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach.

Rafał Kmak
Źródło informacji: WSSE w Krakowie
fot. MUW, Agencja (ilustracyjne)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź