miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nieoficjalnie. Znamy kolejne nazwiska listy PiS w wyborach parlamentarnych

W Warszawie obradował Komitet Polityczny ws. list wyborczych

1 1 600

Według nieoficjalnych informacji, do których udało nam się dotrzeć Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości podjął decyzję o obsadzeniu kolejnych miejsc na listach do Sejmu w jesiennych wyborach parlamentarnych. Przypomnijmy, do tej pory pewnym startu z pozycji lidera jest obecny Poseł Arkadiusz Mularczyk.

 

Czytaj również: Upamiętnili Żołnierza Niezłomnego oraz nadali nowy sztandar leśnikom [Zdjęcia]

 

Kolejnymi osobami, które mogą być pewne swojej pozycji na liście”startowej” Prawa i Sprawiedliwości są obecne posłanki: 2. Anna Paluch oraz 3. Barbara Bartuś. Tak ma wyglądać pierwsza trójka. Kolejne prawdopodobne nazwiska to 4. Józef Leśniak, 5. Wiesław Janczyk. Tak kształtuje się pierwsza piątka. Dalej na liście mają znaleźć się Edward Siarka, Grzegorz Biedroń, Patryk Wicher, Jadwiga Wójtowicz. Ostatni na liście będzie Andrzej Gut-Mostowy. Potwierdzają się informacje związane z brakiem Piotra Naimskiego – Posła, lidera list w 2015 roku.

W nadchodzących wyborach zdecydujemy również, kto będzie naszym przedstawicielem w Senacie. Wszystko wskazuje na to, że może to być Marta Mordarska (obecna radna województwa małopolskiego oraz dyrektor PFRON oddz. Kraków) lub Jan Duda (obecny Poseł). W chwili obecnej reprezentuje nas Stanisław Kogut.

Okręg wyborczy nr 14 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miasta na prawach powiatu Nowego Sącza oraz powiatów gorlickiego, limanowskiego, nowosądeckiego, nowotarskiego i tatrzańskiego (województwo małopolskie). W obecnym kształcie został utworzony w 2001 r. Wybieranych jest w nim 10 posłów w systemie proporcjonalnym (do 2011 wybierano 9 posłów). Siedzibą okręgowej komisji wyborczej jest Nowy Sącz.

W 2015 r. w naszym okręgu wygrało PiS zdobywając 60,56% (188 010 głosów). PO zdobyło 13,95% (43 309), Kukiz’15 7,83% (24 318 głosów). W chwili obecnej w Sejmie RP reprezentują nas: Piotr Naimski, Józef Leśniak, Anna Paluch, Wiesław Janczyk, Barbara Bartuś, Arkadiusz Mularczyk, Edward Siarka, Jan Duda, Andrzej Czerwiński oraz Elżbieta Borowska.

Wybory parlamentarne odbędą się na jesieni, pod koniec października lub na początku listopada. Decyzję w tej sprawie podejmie prezydent Andrzej Duda.

Rafał Kmak
fot. archiwum | miastoNS.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Antoni pisze

    Mordarskiej przydała by się praca u prywaciarza, bo bez kompetencji karierę tylko dzięki partii robi. Kobieta sama nic nie umie, nic nie potrafi. Jeździć wszędzie i rozdawać publiczne pieniądze każdy potrafi. Mordarska weź się kobieto wreszcie do roboty.

Zostaw odpowiedź