miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Niesamowite zjawiska na południu Polski [Zdjęcia, film]

0 2 813

Nad całą Sądecczyzną, ziemią limanowską i gorlicką przeszedł dzisiaj potężny front atmosferyczny powodujący gwałtowne burze z silnymi opadami deszczu. Nad Nowym Sączem wystarczyło pół godziny, żeby zablokować wiadukt na ul. Zielonej. Przejazd pod wiaduktem był mocno utrudniony. Samochody stanęły w korku. Nad Limanową natomiast można było zobaczyć spektakularne mammatusy. W gminie Bobowa (powiat gorlicki) wystąpiły liczne powodzie błyskawiczne.

Czytaj również: Trąba powietrzna w Starym Sączu? Wyjaśniamy [Nagranie]

Dziś po południu nad terenem powiatu limanowskiego wystąpiły intensywne burze. W niektórych miejscowościach towarzyszyły im nie tylko opady deszczu, ale i opady gradu. Na niebie pojawiały się spektakularne mammatusy.

Mammatus: wypukłości znajdujące się w dolnej części chmury, wyglądem przypominające wymiona. Zjawisko to występuje w chmurach: Cirrus Cirrocumulus Altostratus Altocumulus Stratocumulus Cumulonimbus

Zalana ul. Zielona w Nowym Sączu. fot.: Kamil Gumulak / zrzut ekranu
Zalane drogi w gminie Bobowa

W Tymbarku było strasznie. Na zdjęciu już troszkę stopiony grad. Fot.: Paulina Ślimak

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, iż od dzisiaj od godz. 14:00 do jutra do godz. 01:00 prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć opady deszczu do 30 mm, miejscami do 50 mm oraz porywy wiatru do 75 km/hMożliwy grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia prognozowanych zjawisk wynosi 80%, a stopień zagrożenia określono na drugi w skali trzystopniowej. Ostrzeżenie pojawiło się również na stronie Łowców Burz Południe – małopolskie i śląskie. Wrzucili oni mapki z prognozowanym przejściem frontu nad naszym regionem.

źródło: Limanowa | Bobowa24.pl | Kamil Gumulak

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź