miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowa maszyna w Nawojowej. Oddano do użytku nową policyjną TOYOTĘ ze 126 KM

2 2 491

Nowy nieoznakowany radiowóz zasilił tabor sądeckiej Policji. Dzisiaj pojazd został oficjalnie przekazany funkcjonariuszom Posterunku Policji w Nawojowej, gdzie będzie wykorzystywany w codziennej służbie. Jego zakup sfinansowały władze Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu i trzech sądeckich gmin – Nawojowej, Łabowej i Kamionki Wielkiej.

Czytaj również: „Święte krowy” na pasach. „Wchodzą, nie patrzą” [Nagranie]

24 stycznia br. przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu odbyło się uroczyste przekazanie nowego radiowozu dla policjantów z Nawojowej, zakupionego z funduszy przekazanych Policji przez lokalne władze samorządowe. W spotkaniu wziął udział insp. dr Krzysztof Dymura – Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, Marek Kwiatkowski – Starosta Nowosądecki wraz z Justyną Tokarczyk – Sekretarzem Powiatu Nowosądeckiego, Marta Słaby – Wójt Gminy Łabowa wraz ze swoim zastępcą Sławomirem Rybarskim, dr inż. Stanisław Kiełbasa – Wójt Gminy Nawojowa, Andrzej Stanek – Wójt Gminy Kamionka Wielka oraz asp. sztab. Marek Cieśla – Kierownik Komisariatu Policji w Nawojowej. Szef sądeckich policjantów, przekazując samorządowcom okolicznościowe listy z podziękowaniami, zwrócił się do nich, wyrażając wdzięczność za sfinansowanie zakupu nowego radiowozu: „Po raz kolejny sądecka Policja może liczyć na Państwa zaangażowanie i wsparcie, dzięki któremu możemy jeszcze efektywniej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów przebywających na Sądecczyźnie. Bardzo cenię sobie naszą współpracę i liczę, że w dalszym ciągu będzie równie owocna” – mówił Komendant.

Nowy radiowóz przekazany dziś policjantom z Nawojowej to Toyota Corolla wyprodukowana w 2022 roku, z 1,5 litrowym silnikiem benzynowym o mocy 126 koni mechanicznych. Koszt jej zakupu wyniósł ponad 105 tysięcy złotych i w całości pokryły go władze Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu oraz gmin Nawojowa, Łabowa i Kamionka Wielka.

Źródło i fot.: KMP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. fakdak pisze

    126km to chyba silnika nie wsadzili 😀 a alusy rozumiem dopiero po „wykręceniu” targetu w rejonie ? 😀

  2. tommy pisze

    Trochę to żałosne i smutne. Jarają się zwykłym kompaktem z silniczkiem na niedzielne rodzinne wypady. Tym nie dogonią nawet nawojowskich agro tunningowców w swoich 20 letnich A3 lub 30 letnich BMW…

Zostaw odpowiedź