miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowa siedziba Powiatowego Urzędu Pracy powstanie w Nawojowej!

0 633

Władze Powiatu Nowosądeckiego podjęły decyzję o wybudowaniu nowego obiektu dla Powiatowego Urzędu Pracy w miejscowości Nawojowa. Budynek na ul. Nawojowskiej w Nowym Sączu od wielu lat jest wynajmowany, a roczny koszt najmu to pół miliona złotych. Projekt i pozwolenie na budowę już jest, a wstępna szacunkowa wartość przedsięwzięcia to ponad 11 milionów złotych.

 

Czytaj również: Burza w gminie Korzenna! Drzewa runęły na obóz harcerski. Spokojnie, to tylko ćwiczenia [ZDJĘCIA]

 

– Wiem, że kwota może wydawać się wysoka, ale przypomnę, że od wielu lat płacimy blisko pół miliona złotych rocznie za wynajem budynku przy ul. Nawojowskiej. Tymczasem możemy wybudować obiekt, który będzie naszą własnością, na naszej działce i z dogodnym dojazdem dla mieszkańców Sądecczyzny – powiedział Marek Pławiak, starosta nowosądecki.

Powiatowy Urząd Pracy powstanie w Nawojowej, znajdzie się tam również parking dla sześćdziesięciu samochodów. Ponadto zostanie tam przeniesiona część Wydziału Komunikacji. Mieszkańcy gmin: Nawojowa, Łabowa, Krynica-Zdrój czy Muszyna nie będą musieli dojeżdżać do Nowego Sącza, aby załatwić sprawę. W budynku przy ul. Jagiellońskiej nie trzeba będzie stać w kolejkach, aby zarejestrować swój pojazd.

Starosta Powiatu Nowosądeckiego Marek Pławiak twierdzi, że większość osób bezrobotnych posiada samochody. Komunikacja autobusowa pomiędzy Nowym Sączem a Nawojową funkcjonuje sprawnie. Odległość pomiędzy dotychczasową siedzibą Powiatowego Urzędu Pracy, a nową to ponad dwa kilometry.

Przedstawiciele Powiatu Nowosądeckiego będą ubiegać się o dofinansowanie tej inwestycji.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź