miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowe obostrzenia! Wraca nauka zdalna, będą obowiązkowe szczepienia

0 1 529

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił na wtorkowej konferencji prasowej nowe obostrzenia, które wejdą w życie od 15 grudnia. Czasowo na okres świąteczny wróci nauka zdalna, a od 1 marca przyszłego roku szczepienia przeciw COVID-19 będą obowiązkowe w niektórych grupach zawodowych. Co jeszcze się zmienia?

 

Czytaj również: Mamy 19 366 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W Subregionie 247 infekcji [Raport 7.12.2021]

 

Nowe obostrzenia od 15 grudnia
Na wtorkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił wprowadzenie nowych obostrzeń w związku ze zbliżającymi się świętami oraz zagrożeniem związanym z wariantem omikron. Z tego powodu od 15 gudnia będą obowiązywały nowe restrykcje:

  • Obniżenie limitów w miejscach publicznych dla osób niezaszczepionych z 50 do 30 proc. wszystkich miejsc. Właściciel musi bezwzględnie wykazać, że nie przekracza limitu zajętości miejsc.
  • Zdalna nauka w szkołach i na uczelniach wyższych od 20 grudnia do 9 stycznia 2022 roku.
  • Zamknięcie klubów, dyskotek i miejsc do tańczenia z wyjątkiem okresu sylwestrowego. Maksymalnie 100 osób na imprezach, z wyłączeniem osób zaszczepionych.

 

 

Adam Niedzielski podkreślił, że trwają prace nad ustawą, która pozwoli pracodawcy wymagać od pracowników okazania wyników testu na koronawirusa. Ponadto od 1 marca szczepienia przeciwko koronawirusowi będą obowiązkowe dla: medyków, nauczycieli i służby mundurowych.

źródło: RMF.FM
fot.: pixabay.com

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź