miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowe regulacje bezpieczeństwa w Polsce! #zostańwdomu!

0 1 660

Rząd wprowadza kolejne ograniczenia w handlu i przemieszczaniu się. Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformowali o nowych obostrzeniach wprowadzonych na terenie Polski. 

 

Czytaj również: Sądeckie pogotowie dziękuje darczyńcom! Kolejna firma przekazuje niezbędny sprzęt

 

Rząd wprowadza kolejne ograniczenia w handlu i przemieszczaniu się – poinformował na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. W sklepach spożywczych będą mogły być obecne maksymalnie trzy osoby na jedną kasę, w weekendy mają zostać zamknięte wszystkie sklepy budowlane, wprowadzone będą godziny otwarcia sklepów tylko dla osób starszych.

Wprowadzamy limit osób przebywających w sklepie do maksymalnie 3 osoby na jedną kasę. (…) W urzędach pocztowych (…) jest limit ograniczony do 2 osób na jedno okienko – powiedział premier. – W weekendy zamknięte zostaną wszystkie sklepy budowlane, pozostaną otwarte sklepy spożywcze, drogerie i apteki. (…) Sklepy spożywcze, drogerie, apteki w godzinach od 10 do 12 są otwarte tylko dla osób starszych powyżej 65 r. życia – dodał.

Premier poinformował ponadto, że osoby niepełnoletnie będą mogły przebywać w przestrzeni publicznej tylko w towarzystwie osoby dorosłej.

Premier poinformował, że na bazarach, targowiskach również wprowadzone zostanie ograniczenie 3 osób do jednego straganu, stoiska.

Wprowadzone zostaną również ograniczenia dostępu do parków, bulwarów, skwerów, miejsc rekreacji, plaż oraz zakaz korzystania z wypożyczalni rowerów miejskich.

Wprowadzony ma zostać także obowiązek nakładania rękawiczek przed wejściem do sklepów.

Opr. Rafał Kmak
fot. archiwum
źródło: PAP

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź