miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowi ozdrowieńcy, brak kolejnych infekcji koronawirusem! [Raport 20.05.2020]

1 436

Wojewódzka Stacja Sanitarono-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała o jednym przypadku infekcji koronawirusem w Małopolsce. Dzisiejszy raport jest wyjątkowo pomyślny, statystyki powiększyły się o nowych 24 ozdrowieńców wśród których jest czworo mieszkańców naszego Subregionu. W całej Polsce natomiast odnotowano łącznie 19 739 przypadków choroby, z czego 962 osoby zmarły.

 

Czytaj również: Od 18 maja otwarcie m.in. restauracji i zakładów fryzjerskich!
Rząd luzuje gospodarkę – KLIK

 

Tym razem mamy dla Państwa dobre wiadomości. Otrzymaliśmy z WSSE w Krakowie informację o kolejnej sporej 24 osobowej grupie ozdrowieńców. Jest wśród nich 12 kobiet i 12 mężczyzn, w wieku od 5 do 78 lat, z Krakowa (3 osoby), powiatu myślenickiego (7), bocheńskiego (5), nowosądeckiego (2), suskiego (2) oraz krakowskiego, wielickiego, limanowskiego, miechowskiego i gorlickiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 561 ozdrowieńców – poinformował dzisiaj Sanepid.

 

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u jednej osoby. To kobieta w sile wieku z powiatu chrzanowskiego, która aktualnie przebywa w izolacji.

 

 

 

 

 

Na Sądecczyźnie stabilnie, ubywa osób na kwarantannie
W Nowym Sączu na dzisiaj (20 maja) mamy 8 osób zainfekowanych koronawirusem. W powiecie nowosądeckim natomiast jest to 15 przypadków. Na godzinę 9:30 w Nowym Sączu oraz w powiecie nowosądeckim 53 osoby przebywały na kwarantannie z polecenia Sanepidu (miasto – 17, powiat – 36), 320 osób przebywało na tzw. kwarantannie granicznej (miasto – 56, powiat – 264) oraz 119 osób było objętych nadzorem epidemiologicznym (miasto – 45, powiat – 74).

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia
W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ – KLIK

 

 

 

Niestety musimy również poinformować o śmierci 86-letniej kobiety, mieszkanki powiatu oświęcimskiego, która zmarła w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Zmarła miała choroby współistniejące. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 40.

 

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Wkrótce rozprzestrzenił się na całe Chiny. Łącznie zakaziło się tam nim prawie 83 tys. osób, zmarło ponad 4,6 tys.

Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach.

Rafał Kmak
Źródło informacji: WSSE w Krakowie
fot. archiwum, pixabay.com (ilustracyjne)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. alek pisze

    Mam to w Dudzie Anżeju.

Zostaw odpowiedź