miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy samochód dla OSP z Łabowej!

Strażacki bieg w Łabowej i pieniądze od starosty

0 476

Niezwykłą oprawę miała dzisiejsza strażacka impreza w gminie Łabowa. Ochotnicza Straż Pożarna otrzymała nowoczesny samochód współfinansowany w dużej części ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Samochodem, z wielką pompą, zajechała na plac przed remizą wójt gminy Marta Słaby.

 

Czytaj również: OSP Biegonice z nowym wozem strażackim! [Zdjęcia]

 

Dzisiaj w Łabowej odbył się też I Bieg Służby Pożarniczej „Fire Run”. Zmagania strażaków obserwował m.in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski oraz posłowie: Józef Leśniak i Edward Siarka.

 

 

Takie ćwiczenia są bardzo ważne – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Strażacy muszą być cały czas w świetnej formie, żeby ratować zdrowie i życie ludzkie. Cieszę się, że władze gminy Łabowa inwestują w bezpieczeństwo, szkolą najmłodszych z zasad udzielania pierwszej pomocy i dbają o rozwój fizyczny dzieci i młodzieży.

 

 

Do udziału w biegu z przeszkodami zostały zaproszone jednostki ochotniczych straży pożarnych z Powiatu Nowosądeckiego. Strażacy mieli do pokonania trasę ścieżki edukacyjnej Uroczysko Feleczyn. Każdy biegł z obciążeniem w postaci węża W-52 (tak jak w akcji gaszenia pożaru).

Zwycięzcami zostali strażacy z OSP Muszyna Folwark, którzy otrzymali od starosty promesę na 1500 złotych. II miejsce zajęła ekipa z OSP Mochnaczka Wyżna – 1000 zł, a III – OSP Berest – 500 zł.

Opr. Rafał Kmak
Fot. Maria Olszowska

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź