miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy samochód i promesa dla OSP Niskowa

0 1 644

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął dziś udział w uroczystości przekazania ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Niskowej. Wręczył też promesę w kwocie 5000 zł na dofinansowanie zakupu sprzętu oraz innego wyposażenia niezbędnego do prowadzenia działań ratowniczych przez tę jednostkę.

Czytaj również: Pierwszy krok do rekultywacji Jeziora Rożnowskiego

OSP w Niskowej została założona w 1984 r., a w roku 1996 włączono ją do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Do tej pory dysponowała trzema pojazdami. Czwarty, przekazany dziś, otrzymała od Komendy PSP w Nowym Sączu.

Jednostkę w Niskowej tworzy 56 druhów, w jej strukturach działa też 18-osobowa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. OSP Niskowa zasłynęła utworzeniem w 1994 r. pierwszej w kraju grupy poszukiwawczo-ratowniczej. Od 2017 r. jednostka prowadzi specjalistyczne szkolenia w tym zakresie. Do tej pory przeszkoliła blisko 400 strażaków i druhów.

– Powiat wspiera finansowo jednostki OSP – podkreślił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Jest ich łącznie 103, a wkrótce powstanie kolejna. Doceniamy waszą pasję i poświęcenie. Strażacy są zawsze, niezawodnie tam, gdzie potrzebuje ich społeczeństwo.

W dzisiejszej uroczystości uczestniczyli wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka oraz parlamentarzyści – senator Wiktor Durlak i poseł Jan Duda. Klucze do samochodu przekazał druhom nadbrygadier Krzysztof Hejduk – zastępca komendanta głównego PSP.

Fot. Paweł Szeliga

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź