miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sekretarz w Gminie Piwniczna

Zaangażowanie i doświadczenie procentuje

0 888

Edyta Brongiel została nowym Sekretarzem w gminie Piwniczna-Zdrój. Konkurs na to stanowisko wygrała w środę (20 lutego). Oficjalnie funkcję obejmie 1 marca, już w najbliższy piątek.

Czytaj również: Sądeckie gminy liczą na marszałka Witolda Kozłowskiego – KLIK

Przypomnijmy, Edyta Brongiel była Sekretarzem miasta Nowego Sącza. Po rezygnacji z funkcji na jej miejsce powołany został Piotr Lachowicz (o tym szerzej pisaliśmy tutaj – KLIK). 

– Wystartowałam w konkursie i zostałam wybrana. Pracę w urzędzie rozpoczynam 1 marca i będę pracować dla uzdrowiska tak, jak pracowałam dla Nowego Sącza. Chcę, żeby Piwniczna kwitła, bo jest tego warta – przekonuje w rozmowie z miastoNS Edyta Brongiel.

Piastując stanowisko Sekretarza Nowego Sącza Edyta Brongiel była inicjatorem oraz odpowiedzialna była za szereg działań m.in. Budżet Obywatelski, pochówek gen. Piereckiego, czy organizację w Nowym Sączu Światowych Dni Młodzieży. Od 15 lat związana z Urzędem w Nowym Sączu. Początkowo na stanowisku kierownika Referatu Integracji z Unią Europejską i Kontaktów Zagranicznych, następnie jako dyrektor Biura Rozwoju Miasta oraz dyrektor Biura Prezydenta Miasta. Od 2016 r. sprawowała funkcję Sekretarza Nowego Sącza.

Nowa sekretarz Piwnicznej ukończyła Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Skończyła też zarządzanie i marketing w sądeckiej WSB-NLU. Posiada tytuł „Bachelor of Arts” – National Louis University, Chcago.

Rafał Kmak
fot. miastoNS.pl (archiwum)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź