miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

OFICJALNIE! Koronawirus Limanowa, Koronawirus Krynica – potwierdzone przypadki infekcji zarazą

1 25 216

Niestety potwierdzono oficjalnie zarażenia Covid-19 w Limanowej i Krynicy-Zdroju. W pierwszym przypadku chorobę stwierdzono u pacjentki limanowskiego szpitala, która przechodziła infekcję Covid-19 bezobjawowo. W drugim przypadku okazało się, że jest to osoba przebywająca na turnusie w XX Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowym.

 

Czytaj również: Poseł ziemi sądeckiej zarażony koronawirusem!
Edward Siarka z pozytywnym wynikiem testu – KLIK

 

 Niestety mamy pierwszy potwierdzony testami laboratoryjnymi przypadek zakażenia koronawirusem w Krynicy  informuje Burmistrz Krynicy-Zdrój Piotr Ryba.  Jest to osoba przebywająca na turnusie w XX Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowym. W związku z tym apeluję do Państwa ponownie o zachowanie ostrożności oraz ograniczenie do minimum wychodzenie z domu  dodaje burmistrz.

 

 

 

W przypadku Limanowej była to osoba, która przechodziła chorobę bezobjawowo. Przebywała wcześniej w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, gdzie jedna z pielęgniarek została zarażona koronawirusem. Personel placówki i pacjenci, którzy mogli mieć kontakt z zarażoną zostali poddani kwarantannie. Zostały im pobrane próbki do badania na obecność Covid-19. – Pacjentka jest obecnie bez żadnych objawów. Przebywa na oddziale, próbujemy przenieść ją do Krakowa. Oddział wewnętrzny jest zamknięty i nie przyjmujemy pacjentów. Oddział będzie dezynfekowany i odkażany zgodnie z procedurami. Osoby, które przebywają na oddziale i mogą być wypisane będą wypisane – informuje w rozmowie z radiem RDN Andrzej Gwiazdorski, zastępca dyrektora szpitala w limanowej ds. lecznictwa.

Rafał Kmak
źródło: Facebook, RDN

fot. archiwum (ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Olnek pisze

    Ale gdzie one zostaną wypisane do domu na kwarantanie chyba bo one również mogły się zarazić a personel porażka

Zostaw odpowiedź