miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Ogólnopolska, znana dziennikarka promuje gminę [Film]

0 2 165

Pochodząca z Kamionki Małej i związana od lat z telewizją Polsat dziennikarka Dorota Gawryluk wzięła udział w przygotowaniu spotu promującego gminę Laskowa. W spocie można zobaczyć m.in. zabytkowy dwór z 1677 roku znajdujący się w Laskowej, cmentarze wojenne na Jastrząbce i Korabiu, XVII-wieczny kościół w Kamionce Małej, kolekcję etnograficzną Skansenu na Jędrzejkówce, gospodarstwa agroturystyczne, stadniny koni i stację narciarską.

 

Czytaj również: W tych zawodach znajdziesz pracę w 2022 roku w Nowym Sączu

Tym razem zapraszamy Was do obejrzenia filmu z lektorem, który promuje naszą piękną gminę Laskowa. Dziękujemy pani Dorocie Gawryluk za życzliwość oraz bezinteresowną pomoc w realizacji filmu – napisano na profilu Gmina Laskowa – turystyka, kultura, rekreacja na Facebooku.

Dorota Gawryluk (z domu Zelek) urodziła się w Limanowej w 1972 roku, a pochodzi z Kamionki Małej. Tu spędziła dzieciństwo i ukończyła szkołę podstawową. W 1987 roku wyjechała do Warszawy, gdzie kontynuowała naukę w liceum i na Uniwersytecie Warszawskim. Jest prezenterką, dziennikarką telewizyjną i radiową. Związana jest Polsatem, ale w swojej karierze pracowała także dla TVP, Polskiego Radia, TOK FM czy tygodnika Uważam Rze. W 1999 roku miesięcznik Press okrzyknął ją odkryciem dziennikarskim. Obecnie jest szefową pionu informacji i publicystyki telewizji Polsat.

Dziennikarka do dziś często wraca do Kamionki Małej, gdzie mieszkają jej rodzice. Potrzebującym mieszkańcom gminy stara się bezinteresownie pomagać. Rada Gminy Laskowa w 2008 roku nadała Dorocie Gawryluk tytuł Honorowego Obywatela Gminy.

 

 

źródło: limanowa.in

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź