miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

„Ograniczenie niskiej emisji zanieczyszczeń w Gminie Rytro”

0 629

Ponad 480 tysięcy złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego zostanie przeznaczonych na ograniczenie niskiej emisji zanieczyszczeń w Gminie Rytro. A to wszystko, dzięki przekazanej dziś umowie. W spotkaniu uczestniczył Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Jan Kotarba, wójt Gminy Rytro.

Czytaj również: Noc Naukowców w WSB-NLU! Czekają nagrody wartości 10 tys. złotych

W ramach ww. projektu przyznano dofinansowanie w kwocie 480 067,22 zł. Realizacja zadania polegać będzie na wymianie 28 nieekologicznych źródeł ciepła na nowoczesne, automatyczne kotły biomasowe o charakterystyce zgodnej z dyrektywą Ecodesign wraz z przystosowaniem instalacji wewnętrznych c.o. i c.w.u. do pracy z nowymi źródłami ciepła w budynkach mieszkalnych na terenie Gminy Rytro. Planuje się również prace termomodernizacyjne w 3 budynkach.

Równocześnie zostaną podjęte działania związane z edukacją ekologicznej wśród lokalnej społeczności. Beneficjent planuje zorganizować spotkania edukacyjne oraz konkursy i pokazy ekologiczne w placówkach oświatowych o tematyce związanej z oszczędnością zasobów naturalnych (w tym paliw i energii), poprawą efektywności energetycznej, redukcją niskiej emisji zanieczyszczeń i dbałością o zdrowie publiczne.

– Celem Zarządu Województwa Małopolskiego jest promowanie postaw ekologicznych. Pozytywnie oceniam wzrost świadomości ekologicznej mieszkańców regionu oraz podniesienie wiedzy z zakresu ekoenergetyki i ochrony środowiska w kierunku sprawnego przechodzenia na gospodarkę niskoemisyjną – powiedział marszałek Witold Kozłowski.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź