miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

OSP Brzezna-Litacz z nowym wozem bojowym! Renault D-16 prezentuje się fantastycznie

0 555

Po długich staraniach i niezliczonych zbiórkach do jednostki OSP Brzezna-Litacz trafił nowy wóz bojowy – Renault D-16. Wczoraj wieczorem przed remizą miało miejsce uroczyste powitanie nowego samochodu. OSP Brzezna-Litacz (gm. Podegrodzie) otrzyma średni samochód ratowniczo-gaśniczy. W skali kraju w 2021 roku Ochotnicze Straże Pożarne otrzymają 314 samochodów ratowniczo-gaśniczych o łącznej wartości ok. 244 mln zł!

 

Czytaj również: Nie wzięli udziału w Narodowym Spisie. Dostaną 5 tys. złotych kary?

 

To był piękny strażacki wieczór. Święto dla jednostki jak i dla całej miejscowości. Powitanie naszego nowego samochodu bojowego na długo zostanie w pamięci. Wszystkim obecnym bardzo dziękujemy za przybycie. Dziękujemy, że byliście z nami! – informują druhowie. – Składamy ogromne podziękowania każdemu, kto w jakikolwiek sposób przyczynił się do tego, że ten wóz trafił na Litacz

 

 

 

 

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Brzeznej-Litaczu została założona w 1931 roku. Jest to jednostka Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG). Włączono ją w jego struktury decyzją Komendanta Głównego PSP z dniem 11 listopada 2020 roku. OSP Brzezna-Litacz to jednostka kategorii S-2, co oznacza, że w jej podziale bojowym znajdują się dwa samochody pożarnicze. Są nimi Renault D16 wczoraj zastąpił Mercedesa-Benz 1113 oraz Volkswagen Transporter T4.

Źródło: OSP Brzezna-Litacz
Fot Zbigniew Turek | nowysacz112.pl

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź