miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Pielęgniarka i dziecko z koronawirusem! Bieżąca sytuacja w Subregionie Sądeckim

0 5 219

Jak informuje portal limanowa.in, sanepid potwierdził kolejnych 10 przypadków zakażenia koronawirusem na limanowszczyźnie. Są to m.in. pielęgniarki ze Szpitala w Limanowej oraz dziecko. Urząd Województwa Małopolskiego podał dzisiaj również oficjalnie, że w Małopolsce mamy już 235 infekcje, w tym 4 osoby zmarłe.

 

Czytaj również: Wspieraj polską gospodarkę! Kupuj produkty z kodem 590 – KLIK

 

Od ostatniego naszego komunikatu mamy 26 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Małopolsce, czyli ich aktualna liczba wynosi 235 (stan na dzisiaj 3 kwietnia, na godziny poranne). W tej grupie 26 osób jest 16 kobiet i 10 mężczyzn, w wieku od 2 do 82 lat. 9 osób mieszka w Krakowie, 10 w powiecie bocheńskim, 2 w powiecie brzeskim, 1 w powiecie tarnowskim, 4 w powiecie krakowskim.

Informujemy również o śmierci trzech osób, w przypadku których potwierdzono, że przyczyną ich zgonu była choroba COVID-19: 61-letniego mieszkańca Krakowa, 56-letniego mieszkańca powiatu oświęcimskiego (przebywali oni w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie) oraz 87-letniej mieszkanki powiatu limanowskiego, która była hospitalizowana w Szpitalu Powiatowym w Limanowej. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 4.

 

 

Natomiast limanowa.in informuje, że potwierdzone w dniu wczorajszym przypadki dotyczą 3 pielęgniarek ze Szpitala Powiatowego w Limanowej, pacjentki stacji dializ – starsza kobieta z Limanowej, młodego mężczyzny z Limanowej, z otoczenia pacjenta oddziału chorób wewnętrznych, dwóch starszych kobiet z gminy Kamienica, z otoczenia pacjentki oddziału chorób wewnętrznych, dziecka z gminy Kamienica (w wieku ok. 9 lat), z otoczenia pacjentki oddziału chorób wewnętrznych, starszej kobiety z gminy Limanowa (pacjentka wypisana z oddziału chorób wewnętrznych) i kobiety z gminy Dobra, z otoczenia pacjentki oddziału chorób wewnętrznych. Wcześniej potwierdzone przypadki dotyczyły 6 pacjentów oddziału chorób wewnętrznych Szpitala Powiatowego w Limanowej. Niestety jedna osoba z tej grupy zmarła, a cztery są hospitalizowane.
 
Opr. Rafał Kmak
Źródło: Limanowa.in, Małopolski Urząd Wojewódzki
fot. archiwum

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź