miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Piorun uderzył w drzewo i zabił stadko owiec

0 6 470

Wczoraj na Sądecczyźnie oraz na Podhalu przechodziły intensywne burze. Wyładowanie zabiło jedenaście owiec pasących się na Siwej Polanie w Dolinie Chochołowskiej. Jednocześnie nikt z przebywających w pobliżu ludzi nie został ranny.

Czytaj również: Margaret, Baranovski, Smolasty, Otsochodzi w Nowym Sączu. Przed nami Summer Sącz Festiwal

Do zdarzenia doszło w piątek (06.05) po południu w rejonie Doliny Chochołowskiej. Silny deszcz, wiatr oraz wyładowania atmosferyczne sprawiły, że pasące się na Siwej Polanie owce skryły się pod jednym z drzew. O sytuacji poinformował Tygodnik Podhalański.

 

 

Dolina Chochołowska. Piorun zabił jedenaście owiec
W pewnym momencie doszło tam do wyładowania pioruna. Na szczęście nikt z ludzi nie został ranny, natomiast jedenaście owiec niestety padło od uderzenia pioruna – relacjonuje Roman Wieczorek z zakopiańskiej policji.

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wyładowanie najpierw trafiło w znajdujące się w pobliżu stalowe liny, później przeszło na drzewo i ostatecznie zabiło zwierzęta.

Burze na południu Polski
To zdarzenie pokazuje, jak niebezpieczne mogą być burze nie tylko w samych górach, ale także pod Tatrami. Niestety, na dzisiaj zapowiadana jest również burzowa pogoda.

Źródło i fot.: Tygodnik Podhalański

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź