miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

PiS rusza w teren! Kampania wyborcza rozpoczęta

1 845

Pod Zamkiem królewskim w Nowym Sączu oficjalnie kampanię rozpoczęli kandydaci Prawa i Sprawiedliwości z subregionu Sądeckiego. Zapowiedzieli walkę o lepszy wynik wyborczy niż w 2015 roku. Swoją pracę w terenie podczas spotkań, imprez, festiwali, czy festynów chcą przekonać niezdecydowanych. W konferencji pod basztą kowalską uczestniczyli główni faworyci w walce o mandat poselski m.in. Patryk Wicher, Wiesław Janczyk, Jan Duda, Elżbieta Zielińska, na czele z Arkadiuszem Mularczykiem liderem listy.

 

Czytaj również: Mieszkańców Nowego Sącza czekają podwyżki za wodę i ścieki?

 

Patryk Wicher

Krótkie spotkanie przy baszcie kowalskiej rozpoczął Patryk Wicher najmłodszy w walce na liście PiSu. – Witam Państwa na naszej konferencji. Pragnę podkreślić, że postawiliśmy sobie jeden cel, to jest wiarygodność i realizacja planu wyborczego. Jesteśmy jedyną partią po 1989 roku, która zrealizował obiecywany przez siebie program wyborczy. Wiele zadań jest zakończonych, a inne są w trakcie realizacji – podkreślał Wicher.

– Programy 500 plus na drugie dziecko i teraz również na pierwsze, zerowy podatek PIT dla osób do dwudziestego szóstego roku życia, trzynasta emerytura, i obecnie uchwalone 500 plus dla osób niepełnosprawnych. Postawiliśmy również na przywrócenie połączeń autobusowych do małych miejscowości, a to bardzo ważne w naszym regionie. Postawiliśmy na wsparcie polskich rodzin – wymienia Mularczyk. Poseł podkreśla, że dzięki pracy parlamentarzystów i radnych wojewódzkich udało się rozpocząć m.in. budowę mostu na Dunajcu w Kurowie. Dodał również, że dzięki zaangażowaniu polityków z Prawa i Sprawiedliwości udało się wybudować most heleński.

 

Arkadiusz Mularczyk, Poseł na Sejm RP. Lider listy okręgu nr 14

 

Liderem listy jest Arkadiusz Mularczyk. Drugie miejsce przypadło Annie Paluch, kolejne Barbarze Bartuś. Dalej pojawili się Wiesław Janczyk, Edward Siarka, Józef Leśniak, Jan Duda, Jan Piczura, Andrzej Gut-Mostowy. Pierwszą dziesiątkę zamyka Grzegorz Biedroń. Jedenasty jest Patryk Wicher, dalej Elżbieta Zielińska, Zofia Nika, Grażyna Tylka, Tomasz Walicki, Marta Adamczyk, Zygmunt Paruch, Bartosz Leksander. Listę zamyka Marcin Zubek.

Okręg wyborczy nr 14 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miasta na prawach powiatu Nowego Sącza oraz powiatów gorlickiego, limanowskiego, nowosądeckiego, nowotarskiego i tatrzańskiego (województwo małopolskie). W obecnym kształcie został utworzony w 2001 r. Wybieranych jest w nim 10 posłów w systemie proporcjonalnym (do 2011 wybierano 9 posłów). Siedzibą okręgowej komisji wyborczej jest Nowy Sącz.

W 2015 r. w naszym okręgu wygrało PiS zdobywając 60,56% (188 010 głosów). PO zdobyło 13,95% (43 309), Kukiz’15 7,83% (24 318 głosów). W chwili obecnej w Sejmie RP reprezentują nas: Piotr Naimski, Józef Leśniak, Anna Paluch, Wiesław Janczyk, Barbara Bartuś, Arkadiusz Mularczyk, Edward Siarka, Jan Duda, Andrzej Czerwiński oraz Elżbieta Zielińska.

Wybory parlamentarne odbędą się na jesieni – 13 października.

Rafał Kmak
fot. Rafał Kmak

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Vučji Pãstir pisze

    Za rządów PiS mamy najwyższy wzrost cen wszystko drożeje a w szczególności żywność PiS zapowiada że będzie odbierać renty ludziom niepełnosprawnym i wysyłać ich do pracy bo wsparcie kalek obciąża znacząco budżet państwa państwa które chce budować forty Trump i utrzymywać za grube miliardy amerykańskich darmozjadów w mundurkach wmawiając społeczeństwu że to dla ich bezpieczeństwa.

Zostaw odpowiedź