miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

PMDK: młodzi muzycy zagrali w Starym Sączu

0 838

Na deskach kina Sokół w Starym Sączu odbył się uroczysty koncert laureatów XVIII Powiatowego Konkursu Młodych Muzyków – Instrumentalistów pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego. Na scenie wystąpiło 56 zdobywców I miejsc, w tym 5 Nagród Specjalnych, które stanowiły szczególne uznanie umiejętności uczestników konkursu.

Czytaj również: 13 tysięcy złotych dla OSP w gminie Łososina Dolna

W eliminacjach wzięło udział 293 uczestników. Jury w składzie: ppłk Stanisław Strączek, Sławomir Biel, Sławomir Bryniak, Renata Gierczyk, Zbigniew Kogut, Piotr Krzywdziński, Jarosław Kuśnierz, Szymon Łęczycki, Paweł Miśkowicz, Jakub Sromek przyznało nagrody 179 uczestnikom. Wręczali je: Edward Ciągło – członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego, Kazimierz Gizicki – zastępca Burmistrza Starego Sącza, ppłk Stanisław Strączek, który pełnił rolę przewodniczącego Jury podczas konkursu. Gratulacje składał również organizator konkursu – Krzysztof Szewczyk, dyrektor PMDK w Starym Sączu.

I miejsce i Nagrodę Specjalną za wybitną prezentację i najwyższą ilość punktów otrzymali: – w kategorii instrumentów smyczkowych Alicja Mordarska z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Nowym Sączu, w kategorii fortepianów Magdalena Biel ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Łącku, w kategorii akordeonów – Mikołaj Broda ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Bobowej, w kategorii instrumentów dętych drewnianych Marlena Kasprzyk z Katolickiej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Nowym Sączu, w kategorii instrumentów dętych blaszanych Beata Sadkiewicz ze Społecznej Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tymbarku.

TRĄBKA (Kategoria wiekowa II): II miejsce Michał Kutek – Świetlica Młyńczyska, III miejsce Kamil Dudziak – Świetlica Młyńczyska, wyróżnienie Antoni Sajdak – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku; (Kategoria wiekowa III): I miejsce Szymon Myjak – Szkoła Podstawowa w Zagorzynie, II Jan Kramarczyk – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, III Piotr Pławecki – Szkoła Muzyczna I stopnia w Domosławicach, wyróżnienie Weronika Słowik – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu.

SKRZYPCE (Kategoria wiekowa I); I Magdalena Surma i Gabriel Plata – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu, II Milena Święs – AMERICAN CLUB Nowy Sącz i Zofia Potoniec – Niepubliczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Krościenku nad Dunajcem, III Anna Baran i Zuzanna Sajdak – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, wyróżnienie Joanna Krok – Szkoła Podstawowa w Koniuszowej i Hanna Gierszewska – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku; (Kategoria wiekowa II): I Kamila Bieniek – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, Gołąb Zofia i Kinga Grywalska – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu – Filia w Krynicy – Zdroju, II Piotr Najduch – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, III Maria Książkiewicz – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, wyróżnienie: Tomasz Janur – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, Olga Łukasik – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, Oliwia Kocot – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu – Filia w Krynicy-Zdroju, Marcelina Sochaj – Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu; (Kategoria wiekowa III): I Amelia Tarasek – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krużlowej Wyżnej, II Anna Sokołowska – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu, wyróżnienie: Joanna Luberda – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu, Hanna Kliś – Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu; (Kategoria wiekowa IV): I Gabriela Matusiewicz – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, II Nikola Potoniec – Gminny Ośrodek Kultury w Podegrodziu, III Natalia Polańska – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu.

 

PERKUSJA (Kategoria wiekowa II): I Filip Dajczak – Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 9 w Nowym Sączu, III Błażej Szarek – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, wyróżnienie Franciszek Dubiel – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu i Szymon Weiman – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu; (Kategoria wiekowa III): I Wiktor Gwiżdż – Centrum Edukacji Artystycznej w Gołkowicach, II Filip Wysowski – Centrum Edukacji Artystycznej w Gołkowicach i Adrianna Ślipek – Gminny Ośrodek Kultury w Nawojowej, III Leszek Zagórowski – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu i Damian Janeczek – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu; (Kategoria wiekowa IV): I Grzegorz Pietrzak – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu i Julia Pasiut – Centrum Edukacji Artystycznej w Gołkowicach.

INSTRUMENTY PERKUSYJNE (Kategoria wiekowa II): I Wiktor Żuchowicz – Szkoła Muzyczna I stopnia w Korzennej, II Wojciech Rajca – Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu, III Konrad Mordarski – Szkoła Muzyczna I stopnia w Korzennej.

GITARA KLASYCZNA (Kategoria wiekowa I): I Artur Klimczak – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, II Hanna Mirek – Gminny Ośrodek Kultury w Łabowej i Szymon Gosik – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu – Filia w Krynicy – Zdroju, III Adam Bednarczyk- YAMAHA Szkoła Muzyczna Nowy Sącz, Kamila Duda – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku i Milena Gierszewska- Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku; (Kategoria wiekowa II): I Zuzanna Lemańska – Centrum Kultury w Krynicy – Zdroju i Lena Widuch – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, II Lilianna Maślanka – Centrum Kultury w Krynicy – Zdroju, Igor Trojan – Szkoła Muzyczna I stopnia w Rożnowie i Nicola Zięcina – Szkoła Muzyczna I stopnia w Rożnowie, III Alicja Kotarba – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej – Zdroju, Nadia Ruman – Szkoła Muzyczna I stopnia w Rożnowie i Milena Zbozień – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, wyróżnienie: Michał Piwowar – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej – Zdroju, Maja Pawlik – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, Wanda Hornik – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, Tatiana Świątkowska – Centrum Kultury w Krynicy – Zdroju, Bartosz Barnaś – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, Emilia Skoczeń – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu; (Kategoria wiekowa III): I Olga Tokarczyk – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu, II Karol Zięba – Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej-Zdroju, III Barbara Chęcińska – Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kamienicy, wyróżnienie: Michał Klimczak – Gminny ośrodek Kultury w Łabowej i Bartłomiej Janczak – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu; (Kategoria wiekowa IV): I Kinga Słaby – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej – Zdroju i Zuzanna Szwala – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu, II Julia Pasiut – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu.

GITARA ELEKTRYCZNA (Kategoria wiekowa II): I Piotr Ciesielka – Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu; (Kategoria wiekowa III): I Natalia Sarata – Gminny ośrodek Kultury w Łabowej i Franciszek Oruba – Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu, II Franciszek Rogowski – BASSARA Music School w Nawojowej, III Piotr Jaskulski – Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 8 w Nowym Sączu, wyróżnienie Karol Majcher – Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 9 w Nowym Sączu; (Kategoria wiekowa IV): I Kacper Królikiewicz – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sącz.

FORTEPIAN (Kategoria wiekowa I): I Milena Kołodziej – AGN Ognisko Artystyczne i Filip Wilczyński – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, II Laura Kurtek – Gminny Ośrodek Kultury w Łabowej i Julia Ogorzały – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu, III Amelia Gromala – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, wwyróżnienie: Hanna Pietrzak – Szkoła Podstawowa w Świniarsku, Maja Siedlarz – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Nowym Sączu, Julianna Kurzeja – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, Amelia Florian – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu, Olga Bobrek – Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu; (Kategoria wiekowa II): I Milena Duha – Katolicka Szkoła Podstawowa w Nowym Sączu i Krzysztof Golenia – Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu, II Filip Dobosz – Gminny Ośrodek Kultury w Łabowej, Justyna Kaczor – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Starym Sączu, Weronika Gucwa – Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu, Maja Kożuch – Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu, III Adrianna Bobrek – Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu, wyróżnienie: Jakub Pogwizd – Szkoła Podstawowa Nr 9 w Nowym Sączu, Karol Obrzud – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, Kirył Maksymczuk – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, Helena Sadecka – Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu, Luiza Tokarz – Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu, Szymon Wójcik – Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu; (Kategoria wiekowa III): I Weronika Obrzud – Katolicka Szkoła Podstawowa w Nowym Sączu, Oleksandr Bielskyi – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, II Maksymilian Siwulski – Szkoła Podstawowa w Łabowej, Maya Basiaga-Zydroń – Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu, III Adam Ormanty – Szkoła Podstawowa w Paszynie, Franciszek Oleksy – Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu, wyróżnienie: Wiktoria Hojnor – Szkoła Podstawowa w Librantowej, Zuzanna Styrna – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu; (Kategoria wiekowa IV): I Katarzyna Sasak, II Alicja Wójcik – I Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu, Józefina Lentas – I Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu, III Kamila Gańko – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, wyróżnienie Konrad Łukaszczyk – Elitarne Technikum Informatyczne w Nowym Sączu.

AKORDEON (Kategoria wiekowa I): III Antoni Piwowar – Ognisko Muzyczne przy Szkole Podstawowej w Kłodnem, Edyta Kosecka – Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Domosławicach – Filia w Tęgoborzy, wyróżnienie Matylda Rutka – Szkoła Muzyczna I stopnia w Bobowej; (Kategoria wiekowa II): I Bartosz Książkiewicz – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, II Nikodem Gancarczyk – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, Szymon Hejmej – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu, wyróżnienie Julian Kuziel – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu; (Kategoria wiekowa III): I miejsce Eryk Poływka- Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 9 w Nowym Sączu,Franciszek Gruca – Szkoła Muzyczna I stopnia w Bobowej, II Krystian Sołtys – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, III Krzysztof Chęciński- Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kamienicy, Mateusz Szewczyk – Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Limanowej; (Kategoria wiekowa IV): I Adrian Grybel, Michał Broda – Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie.

FLET (Kategoria wiekowa I): I Weronika Orzechowska – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, II Zofia Tarnawska – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, III Zofia Bodek – Szkoła Muzyczna I stopnia w Domosławicach, Antonina Jarzmik – Szkoła Muzyczna I stopnia w Domosławicach; (Kategoria wiekowa II): I Jagna Stefanowicz – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, II Karolina Klimczak – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, III Oliwia Tokarczyk – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, w yróżnienie Aneta Starmach – Szkoła Muzyczna I stopnia w Domosławicach; (Kategoria wiekowa III): I Anna Szczepaniak – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, II Martyna Franczyk – Świetlica Młyńczyska i Małgorzata Jagieła – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, III Anna Semla – Szkoła Muzyczna I stopnia w Korzennej, wyróżnienie Emilia Fedko – Szkoła Muzyczna I stopnia w Domosławicach.

KLARNET (Kategoria wiekowa II): I Magdalena Szumilas – Świetlica Młyńczyska, II

Piotr Faron – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Niskowej, III Nataniel Chruślicki – Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu; (Kategoria wiekowa III): I Patrycja Babiarz – Świetlica Młyńczyska, Julia Bubula – Szkoła Muzyczna I stopnia w Dobrej, II Anna Pietrzak – Świetlica Młyńczyska i Jakub Gabryś – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, III Ignac Kutek – Świetlica Młyńczyska, wyróżnienie: Hanna Stefanowicz – Świetlica Młyńczyska i Krzysztof Piwowarczyk – Świetlica Młyńczyska; (Kategoria wiekowa IV): I Dorota Ruchała – Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu.

SAKSOFON (Kategoria wiekowa I): I Jakub Tokarczyk, Wojciech Piechnik – Szkoła Muzyczna I stopnia w Domosławicach – Filia w Dobrocieszu, II Kacper Słowik – Szkoła Muzyczna I stopnia w Domosławicach; (Kategoria wiekowa II): I Magdalena Zaryczny – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, Julia Chlipała – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, Julia Bochenek – Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu, Lena Biel, Hubert Kędroń – Świetlica Młyńczyska, III Tymoteusz Łagosz – Szkoła Muzyczna I stopnia w Domosławicach – Filia w Dobrocieszu , Anna Kaim – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, wyróżnienie: Samuel Łagosz – Szkoła Muzyczna I stopnia w Domosławicach – Filia w Dobrocieszu; (Kategoria wiekowa III): I Antonina Gryboś – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Krynicy – Zdroju, Justyna Szumilas – Świetlica Młyńczyska, Patrycja Salomon – Szkoła Muzyczna I stopnia w Domosławicach, II Karol Foks – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, III Jan Rompalski – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, wyróżnienie Dawid Sołtys – Szkoła Muzyczna I stopnia w Domosławicach – Filia w Tęgoborzy; (Kategoria wiekowa IV): I Wiktor Dulański – Świetlica Młyńczyska, II Klaudia Wyzycka – Świetlica Młyńczyska, III Iwona Kurzeja – Świetlica Młyńczyska.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź