miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Podsumowanie edukacji patriotycznej w Gminie Łabowa

0 1 568

Listopad to szczególny miesiąc, w którym serca Polaków szybciej biją dla naszej ojczyzny. W Gminie Łabowa Wójt Marta Słaby zwiększyła tempo bicia tych serc, zwłaszcza u dzieci i młodzieży, kierując do projektu Fundacji Silver Economy pt. „Sądecczyzna Kocha Polskę”, wszystkie szkoły podstawowe z terenu Gminy.

Czytaj również: Sądecczyzna kocha Polskę!

– W Gminie Łabowa jest wiele ważnych spraw, które wymagają zaangażowania i czasu, jednak dbanie o prawidłowy rozwój intelektualny i moralny młodego pokolenia, o jego właściwą postawę poprzez przekazywanie treści patriotycznych to obowiązek każdego włodarza bez względu na wiarę i przekonania polityczne – zaakcentowała Marta Słaby Wójt Gminy.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w edukacji patriotycznej, rozwijali ciekawe dyskusje z prowadzącym zajęcia Jackiem Zygadlewiczem – autorem książek i artykułów o sądeckich Żołnierzach Wyklętych, a także reagowali emocjonalnie na przedstawiane koleje losu sądeckich partyzantów II Konspiracji. Ciekawym faktem było również spore zainteresowanie dziewczynek karabinami, z którymi chętnie się fotografowały.

Sylwia Kulczyk prezes Fundacji Silver Economy i Marta Słaby Wójt Gminy Łabowa

– Spotkania historyczne w szkołach są bardzo potrzebne, mają nieco inną formę niż tradycyjne lekcje historii, stąd stanowią świetne uzupełnienie programu nauczania. Cieszę się, że otrzymaliśmy zielone światło i pełne wsparcie od Marty Słaby Wójt Gminy, za co bardzo dziękuję – podsumowała Sylwia Kulczyk Prezes Fundacji.

W Gminie Łabowa objęto warsztatami patriotycznymi ponad 100. uczniów z czterech szkół podstawowych, w niektórych szkołach był nad stan na prowadzonych zajęciach. Dużym zaangażowaniem wykazali się dyrektorzy szkół, którzy wsparli Fundację w organizacji przedsięwzięcia. W ramach podziękowania jak i akcji popularyzującej postawy patriotyczne oraz szacunek do barw i symboli narodowych, szkoły podstawowe otrzymały od Fundacji Silver Economy maszty i flagi biało-czerwone, a także zawieszki, podręczniki i gry patriotyczne. Uroczyste przekazanie odbyło się w Urzędzie Gminy Łabowa, w którym uczestniczyła Wójt Gminny Marta Słaby, dyrektorzy szkół podstawowych, p. Jacek Zygadlewicz oraz Prezes Zarządu Fundacji Silver Economy Sylwia Kulczyk.

Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna

 – Jan Paweł II

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź