miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Pola Nadziei 2019: Ponad 82 tysiące złotych na rozbudowę Sądeckiego Hospicjum! [ZDJĘCIA]

0 1 077

W niedzielę (31 marca) przy dwudziestu kościołach w Nowym Sączu, Starym Sączu, Świniarsku, Librantowej, Wielogłowach, Piątkowej oraz Nawojowej prowadzona była zbiórka funduszy dla Sądeckiego Hospicjum. Po raz pierwszy do kampanii włączyły się parafia w Łącku oraz Porębie Małej. W zamian za datek wolontariusze wręczali żonkile.

 

Czytaj również: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej zaprasza! Rekrutacja trwa [ZDJĘCIA]

 

Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Sądeckie Hospicjum”, którego siedziba mieści się przy ul. Nawojowskiej w Nowym Sączu po raz szesnasty zorganizowało akcję charytatywną. Hasło tegorocznego przedsięwzięcia brzmiało: „Między niebem a ziemią kwitną Pola Nadziei”.

Żonkilemiędzynarodowym symbolem nadziei, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Wiosną budzą się one do życia i dlatego wtedy zbierane są środki finansowe na rzecz Sądeckiego Hospicjum.

W akcję Pola Nadziei włączyło się tym razem około 150 wolontariuszy (harcerze, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, nauczyciele, pracownicy Sądeckiego Hospicjum i wiele innych osób). Dzięki ofiarności Sądeczan udało się zebrać aż 82 563,30 złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na rozbudowę Sądeckiego Hospicjum.

Prace projektowe nowego skrzydła budynku zostały zakończone, a budowa rozpocznie się prawdopodobnie w pierwszym półroczu tego roku. Koszt inwestycji to ok. 4 miliony złotych. Warto zaznaczyć, że znajdzie się tam miejsce dla 23 ciężko chorych osób (z nowotworami).

Nowe skrzydło Sądeckiego Hospicjum przy ul. Nawojowskiej zaprojektował Witold Król, a brakujący teren pod rozbudowę przekazał prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel. Na budowę zostało pozyskanych już siedemnaście okien dachowych od firmy FAKRO.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik, Sądeckie Hospicjum

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź