miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Polonia Minor dla Gospodarstwa Pasiecznego „Sądecki Bartnik”

0 825

W niedzielę, 3 lipca marszałek Witold Kozłowski wziął udział w 29. „Biesiadzie u Bartnika”. To jedno z najważniejszych wydarzeń pszczelarskich w kraju. Podczas corocznego spotkania pszczelarzy w Stróżach Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski wręczył Gospodarstwu Pasiecznemu „Sądecki Bartnik” Nagrodę Województwa Małopolskiego – Polonia Minor.

Czytaj również: Ponad 200 osób jednogłośnie zdecydowało! Michał Kądziołka przewodniczącym osiedla Dąbrówka

Wyróżnienie zostało przyznane w uznaniu za wieloletnie zaangażowanie dla spraw pszczelarstwa, promocję Małopolski na poziomie krajowym i międzynarodowym, pielęgnowanie tradycji zgodnego życia człowieka z naturą i w naturze oraz intensywną działalność w zakresie badawczo-rozwojowym.

‒ Samorząd Województwa Małopolskiego świadomy roli jaką w ekosystemie odgrywają pszczoły, prowadzi od kilku lat program grantowy „Małopolska Pszczoła”. Służy on, między innymi, wspieraniu działań na rzecz: ochrony różnorodności biologicznej pszczół miododajnych i dzikich owadów zapylających, pielęgnacji cennych przyrodniczo i krajobrazowo siedlisk, a także edukacji ekologicznej i promowaniu postaw ekologicznych. Dlatego dzisiaj ‒ raz jeszcze gratulując firmie „Sądecki Bartnik” wspaniałych osiągnięć, których wyrazem były też liczne nagrody ‒ zapewniam, że Samorząd Województwa Małopolskiego będzie zawsze dla wszystkich chcących działać na rzecz rozwoju małopolskiego pszczelarstwa i ochrony pszczół w Małopolsce partnerem i sprzymierzeńcem ‒ mówił marszałek Witold Kozłowski.

Dwudniowe święto pszczelarzy „Biesiada u Bartnika”, to okazja do wymiany doświadczeń i wiedzy pszczelarzy z terenu Małopolski, ale i całego kraju. Panele dyskusyjne i konferencje prowadzone przez wykładowców i lekarzy poświęcone są problematyce ochrony pszczół oraz wartościom prozdrowotnym płynącym m.in. ze spożywania tego płynnego złota jakim jest miód.

W biesiadzie wzięli udział też m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Norbert Kaczmarczyk, poseł na sejm RP Jan Duda, burmistrz Grybowa Paweł Fyda, wójt gminy Grybów Jacek Migacz.

źródło i fot.: UMWM | Wiktor Durlak Senator RP

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź