miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Południowy kurort – Krynica Zdrój

0 580

Krynica Zdrój to jedna z najpiękniejszych miejscowości Małopolski. Jest tu tyle atrakcyjnych miejsc, które kuszą historią i tradycją, a także przyciągają nowoczesnością, że odpoczynek w takiej przestrzeni dostarcza całej palety wzruszeń i atrakcji. Przede wszystkim miejscowość znana jest ze swoich walorów uzdrowiskowych. To tu znajduje się wiele rozlewni oraz pijalni wód mineralnych. Popularne wody takie jak Kryniczanka, zdrój Mieczysław, zdrój Słotwinka mają swoich wiernych wielbicieli. Zobacz, co można robić w tym wyjątkowym miejscu.

Noclegi na każdą kieszeń w Krynicy Zdrój
Już w trakcie planowania wyjazdu do Krynica Zdrój warto poszukać odpowiedniego noclegu. To popularne turystycznie miejsce, więc atrakcyjne propozycje należy zarezerwować odpowiednio wcześniej. Komfortowe noclegi w Krynicy Zdrój to szereg różnych możliwości zakwaterowania zarówno pod względem standardu, ale i ceny. To także duża okazja wyboru dodatkowych udogodnień czy też atrakcji. W zależności od potrzeb można wybrać pokoje lub pensjonaty położone blisko stoków narciarskich i wyjść na popularne szlaki górskie. To opcja dla tych, którzy w górach chcą spędzić większość urlopu, szusując po stokach lub też wspinając się na szczyty. Dla tych, którzy chcą mieszkać w centrum Krynicy Zdrój, przygotowane są noclegi zarówno hotelach, apartamentowcach, jak i pensjonatach. Są to bardzo zróżnicowane propozycje, więc warto w dedykowanych przeglądarkach dokładnie określić swoje predyspozycje, a tym samym wybrać doskonałe miejsce na urlop. Oferty konkretnych noclegów możesz sprawdzić na portalu z ofertami noclegów. Wiele osób poszukuje bowiem ciszy i spokoju, inni pragną rozrywki, a jeszcze inni pełnego wyżywienia i na przykład dostępu do stref SPA. Krynica Zdrój doskonale na te wszystkie potrzeby odpowiada i pewnie jest to jednym z powodów, dla których turyści po prostu chętnie tu wracają.

Atrakcje dla każdego
Przede wszystkim Krynica Zdrój przyciąga bogactwem natury. To również ona jest niezastąpionym elementem uzdrowiskowych parków i alejek. Ci, którzy lubią wypoczywać aktywnie, mogą korzystać z kilometrów doskonale przygotowanych tras rowerowych oraz ścieżek pieszych. To dostosowanie do potrzeb turystów sprawia, że to miejsce tętni życiem przez cały rok, a sezon się nigdy nie kończy. Gdy śnieg spłynie z gór, narciarzy zastępują miłośnicy trekkingu, a przecież kuracjusze licznych sanatoriów również odwiedzają to miejsce o każdej porze roku. Krynica Zdrój kusi pięknymi górami i doskonale przygotowanymi stokami narciarskimi, ale to również szereg niezwykle atrakcyjnych zabytków architektury, które warto zobaczyć.

Zabytkowe miejsca
Krynica Zdrój ma swoją historię. To miejsce, do którego regularnie przyjeżdżali znani artyści i także tutaj tworzyli. Zachowały się także unikatowe zabytki takie jak na przykład Pijalnia Słotwinka. To najstarszy budynek w całej Krynicy Zdroju, który powstał w 1806 roku. Zachwyca również Restauracja “Koncertowa” oraz Łazienki Borowinowe. Sanatoryjne kompleksy uzupełniają również inne architektoniczne perełki. Je tworzą przede wszystkim unikatowe wille, a najwięcej ich znaleźć można przy Bulwarach Dietla. Do najstarszych zabudowań należą między innymi “Biały Orzeł” z 1857 oraz “Węgierska Korona” z 1880 roku. Natomiast w willi “Romanówka” urządzono Muzeum Nikifora i jest to prawdziwa gratka dla miłośników sztuki regionalnej. Choć warto zaznaczyć, że artysta zwany Matejką Krynicy jest rozpoznawalny nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie i stworzył swój niepowtarzalny styl.

Odpoczynek dla całych rodzin
Choć wakacje w Krynica Zdrój mogą w pewien sposób przypominać podróż do przeszłości, to warto zwrócić uwagę, że znajduje się tu bardzo wiele możliwości, które pozwalają spędzić czas dokładnie tak, jak się lubi. Przede wszystkim latem i zimą przyciąga miłośników gór. Dodatkowo kolejki linowe czy gondolowe stają się doskonałą atrakcją i urozmaiceniem górskich wycieczek. Beskid Sądecki to niezwykle przyjazne wzniesienia, które są szczególnie polecane na wypady z dziećmi lub też wtedy, gdy kusi cisza i piękne widoki, a niekoniecznie wysokie szczyty. W Krynicy Zdroju warto również zobaczyć kultowe Muzeum Zabawek “Bajka”. To doskonałe miejsce dla najmłodszych, ale i ci nieco starsi z przyjemnością wrócą do czasu dzieciństwa. W bogatej kolekcji można znaleźć zabawki historyczne, regionalne i bardziej nowoczesne. Przy Schronisku PTTK na Jaworzynie Krynickiej mieści się natomiast Muzeum Turystyki Górskiej w Krynicy. To idealne miejsce by poznać historię turystyki w Beskidzie Sądeckim. Amatorzy zapomnianych historii z pewnością skorzystają ze zwiedzenia unikatowego Szlaku Cerkwi Łemkowskich. Łączy on zabytkowe obiekty sakralne Łemków, którzy niegdyś zamieszkiwali te rejony. Trasa przebiega od Krynicy Zdroju poprzez Berest, Piorunkę, Czyrną, Mochnaczkę, Tylicz i Muszynkę. To wspaniała lekcja kultury i tradycji, która już praktycznie istnieje tylko w zabytkach, na kartach książek i w regionalnej kuchni. Poza tym Krynica Zdrój to również doskonały punkt wypadowy, by zobaczyć i zwiedzić inne miejsca Małopolski. Warto jednak pamiętać, by zarezerwować sobie odpowiednio dużo czasu, ponieważ każde z nich jest tak interesujące, że nie da się zwiedzić go szybko.

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź