miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Pomimo epidemii uczniowie zdobywają nowe kwalifikacje!

0 181

Trudna sytuacja wywołana epidemią koronawirusa spowodowała, że realizacji projektów stała się większym wyzwaniem. Jednak nie jest to niemożliwe!

 

Czytaj również: Młody ksiądz runął w przepaść! Tragedia w Tatrach

 

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik leśnik w Zespole Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, mieli okazję zdobycia nowych kwalifikacji dzięki ponadprogramowym kursom  zawodowym: kurs brakarski oraz kurs pilarz-drwal. Łącznie w zajęciach teoretycznych i praktycznych wzięło udział 46 młodych ludzi.

 

 

Dodatkowo, 32-osobowa grupa poznawała podstawy języka słowackiego, aby sprawniej komunikować się swoimi kolegami – leśnikami ze słowackiej partnerskiej szkoły w Twardoszynie.

Wszystkie kursy zostały przeprowadzone w ramach realizacji projektu „Rozwój kształcenia leśnego na poziomie szkoły średniej na terenie pogranicza polsko-słowackiego” współfinansowanego z Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

Kolejnym etapem projektu jest realizacja praktyk zawodowych dla 20 uczniów ze starosądeckiego „leśnika”. Od 3 sierpnia zdobywają oni praktyczne umiejętności głównie w Nadleśnictwie w Starym Sączu i Piwnicznej. Niektórzy odbywają praktykę w Zespole Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego w Woli Kroguleckiej oraz  w Leśnym Zakładzie Doświadczalnym w Krynicy-Zdroju. Zgodnie z planem praktyki będą trwały 160 godzin. 

Opr. Rafał Kmak
Fot. Grzegorz Niesporek

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź