miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Pomogli Kubusiowi z Nawojowej!

0 735

W minioną niedzielę (10 czerwca) z inicjatywy Fundacji GARDA odbył się “Bieg Po Uśmiech” połączony z Integracyjnym Dniem Dziecka. Współorganizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Nawojowska Grupa Wsparcia z Nawojowej. Pogoda oraz frekwencja uczestników nie zawiodła organizatorów, których głównym celem była pomoc dla Kubusia Tuczyńskiego.

W biegu udział wzięło łącznie 211 osób. Dystans był dostosowany do wieku uczestników.  Przygotowano 9 kategorii wiekowych: 2-3 lata, 4-6 lat, 7-8 lat, 9-10 lat, 11-12 lat, 13-14 lat,
uczniowie gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Kategoria Open dostępna była dla wszystkich chętnych.  Każdy uczestnik biegu otrzymał okazjonalny pamiątkowy medal – mówi współorganizatorka wydarzenia Marta Borek z Nawojowej, członek Stowarzyszenia NGW. – Podczas imprezy zbieraliśmy środki na wykończenie domu dla Kubusia Tuczyńskiego z Nawojowej. Udało nam się zebrać 8511zł! – dodaje z zadowoleniem Pani Marta.

Dodatkowo podczas imprezy dzieci mogły korzystać z licznych atrakcji. Były to m.in.: przejażdżki motocyklem, zabawy na dmuchańcu, namiot animacyjny, puszczania wielkich baniek mydlanych, darmowa książeczka i kolorowanka, lody i napoje, potrawy z grilla.

Zorganizowana była również loteria fantowa z cennymi nagrodami. Odbywała się licytacja, ciesząca się ogromnym zainteresowaniem. Osoby chętne do wsparcia Kubusia i jego rodziny mogą licytować różne wartościowe przedmioty w stworzonej z tej okazji grupie na Facebooku: „Licytacje Fundacji Garda”. Dodatkowo można wpłacać datki na: https://zrzutka.pl/daj-dzieciom-usmiech

Impreza zakończyła się koncertem Michała Szczygła – finalisty programu „The Voice of Poland”, który chętnie rozdawał autografy i fotografował się z fanami.

Organizatorzy dziękują sponsorom i partnerom imprezy:
Klub Halny Nowy Sącz,
Anna i Robert Stefańscy,
Małgorzata Gałęziowska,
Anna Filus,
Jacek Kociołek – F. H. U. „ Multipak ” s. c. Nowy Sącz,
Renata i Grzegorz Ząber,
Tomasz Dadaś – „ TOM – TRANS ” Marcinkowice,
Alicja Michalik – „ Firma Handlowo- Usługowo- Transportowa AMI ” Nowy Sącz,
Patryk Plata “Elevar” 
Jakub Mrowca – Nowy Sącz,
Bogusław Sroka – Żeleźnikowa Mała,
Fundacja „ Renovo”,
Salon fryzjerski Mariola Widlak,
Beata Juszyńska – Salon Fryzjerski „Beata”,
Małgorzata Brdej – DERCOSMEDIC, Pasieka „ Barć ” – Kamianna,
ZWS „ BARON ”,
Krzysztof Zając – DROMADER & DROMADER JUNIOR,
MAXIMUS pub & pizza,
„ Trojan Sport ”,
„Laskopol”,  
Krzysztof Marcisz – „ Motor S.C.” sklep motoryzacyjny,
Grupa Motocyklistów z Sącza – Bikers,
Monika i Krzysztof Orzechowscy,
Józef Koral – „ Lody Koral”,  
Sursum Corda, firma BORLUX,
Avangarda Studio Fryzur,
Paintball Gródek nad Dunajcem,
ZABA JUSTYNA ZABRZYŃSKA – producent worków Sako,
Genesis siłownia,
Boulder Zone,
Dexters Team,
Nails Studio Katarzyna Żelazko, Luana,

– Serdeczne podziękowania należą się również strażakom oraz obsłudze medycznej z Nawojowej. Dziękujemy również Michałowi Szczygłowi za zagranie koncertu – mówią organizatorzy. – Nie sposób wymienić tu wszystkich ludzi dobrego serca zaangażowanych w to wydarzenie. Kolejny dzień dziecka za rok, a Stowarzyszenie Nawojowska Grupa Wsparcia już planuje kolejne imprezy integracyjne. Fundacja GARDA nie zwalnia tempa i w dalszym ciągu prowadzi ogólnopolską akcję DAJ DZIECIOM UŚMIECH! – dodają organizatorzy.

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź