miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Ponad 2 kilometry nowego asfaltu

0 197

Jeżeli pogoda nie przeszkodzi drogowcom to wszystko wskazuje na to, że jeszcze przed świętami w centrum Ptaszkowej pojedziemy po nowej nawierzchni.

 

Czytaj również: Sklep z lokalnymi produktami już czynny! Wspierajmy to co sądeckie

 

Doskwierające nam w poprzednim tygodniu mrozy nie pozwoliły na wykonanie robót, dlatego remont nieco się wydłużył. Ale już w ciągu najbliższych dni prace będą kontynuowane – mówi wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk. – Popękana i nierówna nawierzchnia oraz zapadnięte studzienki kanalizacyjne od lat dawały się we znaki kierowcom.

 

 

Dlatego Zarząd Powiatu podjął decyzję o przeznaczeniu ponad 935 tys. zł na remont właśnie tej ważnej drogi łączącej gminę Kamionka Wielka z Grybowem. W efekcie w ciągu najbliższych 2-3 tygodniu pojedziemy po nowej nawierzchni na odcinku 2,27 km.

Stara nawierzchnia została sfrezowana, studzienki wyregulowane, a następnie wykonane zostaną dwie nowe warstwy nawierzchni asfaltowej, która poprawi bezpieczeństwo oraz komfort użytkowników drogi.

Inwestycja jest finansowana z budżetu Powiatu Nowosądeckiego. 200 tysięcy złotych dołożył też wójt gminy Grybów.

Dla mieszkańców tego regionu to bardzo ważna droga – dodaje Antoni Poręba, przewodniczący Komisji Mienia i Infrastruktury Rady Powiatu Nowosądeckiego. – Dziękuję Zarządowi Powiatu za podjęcie decyzji o jej remoncie. Już teraz widać, że nawierzchnia została wykonana solidnie. Kierowcy powinni być zadowoleni.

Nad przebiegiem prac czuwa dyrekcja i pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

Fot. Maria Olszowska

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź