miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Ponad 3 mln złotych na remont dróg powiatowych

0 602

W gminie Korzenna jeszcze w tym roku zostaną odbudowane dogi powiatowe na dwóch odcinkach. Promesę na ponad trzy mln złotych na ten cel otrzymał Marek Pławiak, starosta nowosądecki.

 

Czytaj również: Zatrzymano podejrzanego o użycie broni palnej w Muszynie!

 

Promesa o wartości ponad 3 milionów złotych na odbudowę dróg przebiegających przez gminę Korzenna trafiła do rąk Marka Pławiaka, starosty nowosądeckiego. Pieniądze pochodzą z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji i są przeznaczone na usuwanie skutków powodzi.

Dofinansowanie pozwoli na wyremontowanie dróg powiatowych na odcinkach: Korzenna-Jasienna-Przydonica oraz Korzenna-Janczowa-Miłkowa. Prace mają zostać zakończone jeszcze w tym roku.

Mamy gotową dokumentację, teraz trzeba ogłosić postępowania przetargowe. Pieniądze musimy spożytkować w tym roku i tak też się stanie – mówił starosta Marek Pławiak i przypomniał, że w ostatnich tygodniach otrzymaliśmy w sumie ponad 10 milionów złotych środków zewnętrznych na drogowe inwestycje.

Jeszcze w tym roku zostanie odbudowana droga w Suchej Strudze (gmina Rytro) i wyremontowana droga powiatowa we Florynce (gmina Grybów). Powiat otrzymał na te zadania dotację w wysokości blisko 4 milionów złotych.

Kolejna inwestycja to stabilizacja osuwiska na drodze powiatowej w Grybowie (ul. Węgierska) i w Łazach Brzyńskich (gmina Łącko). W tym przypadku promesa ma wartość 3,2 miliona złotych.

 

 

Opr. MK
Źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu
Fot.: PZD w Nowym Targu (zdj. ilustracyjne), Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź