miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Poprawa bezpieczeństwa za ponad 13 milionów złotych!

0 165
Ponad 7 milionów złotych – tyle trafi do kasy Powiatu Nowosądeckiego z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski podpisał właśnie umowy na tę kwotę z wicewojewodą małopolskim Józefem Leśniakiem.

 

Czytaj również: Gminy szacują straty po nawałnicach. Mamy wstępny wykaz powstałych szkód [Zestawienie]

 
Dzięki temu dofinansowaniu zostaną zrealizowane dwie ważne dla mieszkańców i turystów inwestycje drogowe – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Będzie to przebudowa drogi powiatowej Ptaszkowa – Ptaszkowa wraz z przebudową skrzyżowania w tej miejscowości. Druga inwestycja to remont ponad ośmiu kilometrów drogi powiatowej Powroźnik – Tylicz, wraz z remontami kilku mostów w Powroźniku, Wojkowej, Tyliczu.
 
Całkowity koszt pierwszej z inwestycji to 3 174 853,31 (dofinansowanie z RFDS – 1 746 224 zł), a drugiej – 9 924 054,49 zł (dofinansowanie z RFDS – 5 458 229 zł). Reszta pieniędzy pochodzi z budżetu Powiatu Nowosądeckiego.
 
Remontując i przebudowując drogi powiatowe inwestujemy przede wszystkim w bezpieczeństwo mieszkańców – dodaje Kwiatkowski. – Rozpoczęliśmy już te inwestycje na własne ryzyko (bez dofinansowania). Do końca października tego roku zrealizujemy roboty w Ptaszkowej, natomiast remont drogi Powroźnik – Tylicz potrwa do końca maja 2022 roku.
 
To są bardzo ważne odcinki dróg. Droga w Ptaszkowej łączy się z trasą krajową, natomiast droga Powroźnik – Tylicz jest „obwodnicą” przez Muszynę i Krynicę-Zdrój. Obie inwestycje były bardzo oczekiwane przez mieszkańców Sądecczyzny i turystów.
 
W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział m.in.: poseł Ja Duda, wicewojewoda małopolski Józef Leśniak, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, starosta gorlicki Maria Gubała oraz burmistrzowie i wójtowie gmin z Sądecczyzny i Powiatu Gorlickiego.
 
Fot. Maria Olszowska
 
Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź