miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Poseł z Sądecczyzny będzie wspierał inwestycyjny pomysł wójtów i burmistrzów: “Odkryj Beskid Wyspowy”

0 327

Wiceminister Rozwoju, Pracy i Technologii Andrzej Gut-Mostowy spotkał się we wtorek w Dobrej z przedstawicielami władz samorządowych. “Odkryj Beskid Wyspowy” to pomysł projektu wójtów i burmistrzów na budowę w Beskidzie Wyspowym infrastruktury okołoturystycznej. Do takiej koncepcji zagospodarowania beskidzkich wysp starali się przekonać samorządowcy skupieni w Forum Gmin Beskidu Wyspowego – Andrzeja Guta-Mostowego.

 

Czytaj również: Sześcioraczki na sankach! – Zazdroszczę cierpliwości 🙂 na pewno można się jej nauczyć przy takiej grupce 🙂 – komentuje internautka [Zdjęcia]

 

W spotkaniu wziął również udział pochodzący z Nowego Sącza Tomasz Michałowski, Szef Gabinetu Politycznego Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. W dyskusji udział uczestniczyła dodatkowo Anna Salamończyk – Mochel, która zachęcała samorządowców do skorzystania z Bonu Turystycznego, który realizuje Polska Organizacja Turystyczna.

 

 

Gospodarz spotkania, Wójt Dobrej Benedykt Węgrzyn pokrótce przedstawił plan konferencji. Pomysłodawcą i inicjatorem akcji “Odkryj Beskid Wyspowy” jest Czesław Szynalik, który zachęcał wójtów i burmistrzów do realizacji przedsięwzięcia, zwłaszcza, że pieniądze rządowe są. Ławki, ławostoły oznaczenia szlaków, tablice, niewielkie bacówki czy wieże widokowe. O koncepcji zagospodarowania przestrzeni na szlakach, a także na szczytach taką niewielką infrastrukturą okołoturystyczną, opowiadał zebranym projektant Przemysław Sołtys

Wiceminister rozwoju, pracy i technologii oprócz tego, że obiecał wsparcie dla wspomnianej inicjatywy, to jeszcze zachęcał wójtów i burmistrzów, aby nie bali się i odważnie myśleli o swoich pomysłach, bo to jest pięć minut, które jeżeli nie wykorzystają teraz, to może się okazać, że takich środków na turystykę w przyszłości już nigdy nie będzie.

 

 

Beskid Wyspowy – część Beskidów Zachodnich położona pomiędzy doliną Raby a Kotliną Sądecką. Charakterystyczną cechą tego regionu południowej Polski jest występowanie odosobnionych, pojedynczych szczytów, od czego pochodzi jego nazwa. Najwyższym szczytem jest Mogielica.

źródło: TV28.pl
fot.: Facebook

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź