miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Poseł ziemi sądeckiej zarażony koronawirusem! Edward Siarka z pozytywnym wynikiem testu

0 1 143

Edward Siarka, poseł ziemi sądeckiej (Okręg nr 14) z Podhala zarażony koronawirusem Covid-19. Tym samym jest to pierwszy potwierdzony przypadek mieszkańca Podsarnie w powiecie nowotarskim. Jego stan jest dobry.

 

Czytaj również: Komunikacja Miejska zawieszona w niedzielę i święta

 

– Mogę już potwierdzić, że u pana posła Siarki wykonano test i wyszedł on niestety pozytywnie – mówi na łamach Gazety Krakowskiej Aleksandra Antolak-Rust, asystentka posła. – Przez kilka ostatnich dni czuł się on średnio więc przebywał w domu i nie odbywał zaplanowanych spotkań. Teraz jest w szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie skąd został przewieziony z placówki w Myślenicach.

Jak mówi kobieta od zeszłego tygodnia biuro poselskie Siarki w Nowym Targu było zamknięte więc nie mógł on zarazić postronnych osób. – Jego bliscy i współpracownicy są w kwarantannie domowej i będą przebadani testem. Sama jestem w kwarantannie – dodaje Antolak-Rust.

Według informacji Gazety Krakowskiej informacji samorządowiec z Podhala mógł zarazić się od Ministra Środowiska Michała Wosia. Stan obu mężczyzn jest jednak dobry.

Opr. Rafał Kmak
fot. wyborcza.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź