miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Potwierdzono koronawirusa u 3 miesięcznego dziecka! Na ziemi limanowskiej kolejne (5) przypadki infekcji [Raport 17.04.2020]

0 3 123

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poinformowała o kolejnych przypadkach zakażeń koronawirusem w Małopolsce. Rano poinformowano o wykrytej zarazie u 3 miesięcznego dziecka. Popołudniowy raport poinformował o kolejnych 5 osobach na ziemi limanowskiej. W całym województwie mamy na dzisiaj 596 zarażeń. W całej Polsce natomiast 8379 osób jest zarażonych, z czego odnotowano 332 zgony.

 

Czytaj również: 3 miliony złotych dla sądeckiego szpitala!
Dodatkowe wsparciem w walce z COVID-19 – KLIK

 

Przekazujemy kolejne dobre wiadomości. Otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o 9 nowych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 5 kobiet i 4 mężczyzn, w wieku od 27 do 72 lata, którzy w większości przebywali w izolacji – informuje sanepid. – Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie #koronawirus SARS-CoV-2 u kolejnych osób. W tej grupie są 3 kobiety i 9 mężczyzn, w wieku od 16 do 87 lat, z Krakowa (3 osoby), powiatu limanowskiego (5 osób), krakowskiego (2 osoby) oraz wielickiego i brzeskiego (po 1 osobie).

 

Rano poinformowano, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusa SARS-CoV-2 u kolejnych 10 osób. W tej grupie jest 6 kobiet i 4 mężczyzn, w wieku od 3 miesiące do 75 lat, z Krakowa (2 osoby), powiatu brzeskiego (4 osoby), wielickiego (1 osoba), bocheńskiego (1 osoba), myślenickiego (1 osoba), oświęcimskiego (1 osoba).

 

 

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia
W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ – KLIK

 

 

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Wkrótce rozprzestrzenił się na całe Chiny. Łącznie zakaziło się tam nim prawie 83 tys. osób, zmarło ponad 4,5 tys.

Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach.

Rafał Kmak
Źródło informacji: WSSE w Krakowie
fot. archiwum, pixabay.com (ilustracyjne)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź