miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Powalczą o złoto NBP

0 185

Złote Szkoły NBP to ogólnopolski program, którego celem jest przygotowanie młodzieży do swobodnego poruszania się w świecie finansów oraz propagowanie wiedzy ekonomicznej. Do realizacji projektu przystąpili uczniowie klas ekonomicznych ZSP w Krynicy – Zdroju. Oprócz tytułu Złotej Szkoły NBP, placówka może zdobyć również nagrodę finansową.

 

Czytaj również: Mamy 9 073 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. W Subregionie 40 infekcji [Raport 18.02.2021]

 

 – Pierwsze spotkania z ekspertami już za nimi –  mówi Maria Aleksander – Pisz, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy– Zdroju. –  W szkole zawiązała się specjalna Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, która zdobywa niezbędną wiedzę do wykonania zadań, opracowuje pomysły na ich realizację i przeprowadza program. Pod koniec projektu, nauczyciele należący do drużyny wyślą relację z wykonania zadań za pośrednictwem platformy internetowej. To świetny i rozwijający program. Niemal już wszyscy korzystamy z bankowości internetowej i różnych narządzi finansowych. Dla młodzieży to dobre przygotowanie do zarządzania w przyszłości swoimi pieniędzmi.

Program ma aktywizować nauczycieli i uczniów do podejmowania działań kształtujących kompetencje ekonomiczne. Tytuł Złotej Szkoły NBP zdobędą placówki z najwyższą punktacją za zrealizowane zadania. Komisja programu oceni pomysłowość, metody i narzędzia edukacyjne oraz dopasowanie zadań do wieku i percepcji odbiorców. Znaczenie ma również jakość i atrakcyjność realizacji, przydatność w praktyce oraz zasięg i poziom zaangażowania uczniów. Potwierdzeniem uzyskania tytułu Złotej Szkoły NBP jest będzie certyfikat ze znakiem NBP.

A jakie są nagrody? Za I miejsce – 10 tysięcy złotych, za II – 8 tysięcy złotych, III – 6 tysięcy złotych. Wyróżnione szkoły otrzymają 4 tysiące złotych. Przewidziano też nagrodę specjalną w wysokości 15 tysięcy złotych.

Lista Złotych Szkół NBP zostanie ogłoszona 21 czerwca 2021 roku.

 

Fot. ZSP Krynica Zdrój
Źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

 

 

 

 

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź