miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Powrót obostrzeń u naszych sąsiadów! Ziemia limanowska z żółtą strefą

0 655

Pandemia koronawirusa trwa w naszym kraju w najlepsze. Ministerstwo Zdrowia podało w czwartek zaktualizowaną listę “żółtych” i “czerwonych” stref. Jeśli chodzi o strefę czerwoną są to dwa powiaty: głubczycki (woj. opolskie) i kartuski (woj. pomorskie). Do stref żółtych dołącza aż 19 stref. Wśród nich znalazła się m.in. ziemi limanowska.

 

Czytaj również: Ponad 10 tysięcy potwierdzonych badań w Małopolsce! Rekordowy przyrost infekcji koronawirusa w Polsce [Raport 24.09.2020]

 

Mowa o powiatach: myślenickim (woj. małopolskie), gostyńskim (woj. wielkopolskie), aleksandrowskim (woj. kujawsko-pomorskie), brzeskim (woj. małopolskie), bytowskim (woj. pomorskie), milickim (woj. dolnośląskie), nowotarskim (woj. małopolskie), suskim (woj. małopolskie), trzebnickim (woj. dolnośląskie), otwockim (woj. mazowieckie), kłobuckim (woj. śląskie), działdowskim (woj. warmińsko-mazurskie), nidzickim (warmińsko-mazurskie), piotrkowskim (woj. łódzkie), tatrzańskim (woj. małopolskie), limanowskim (woj. małopolskie), przasnyskim (woj. mazowieckie), międzychodzkim (woj. wielkopolskie) oraz w Sopocie.

 

 

Patrząc na mapę nowych żółtych i czerwonych stref warto zwrócić uwagę na nowe powiaty, które pojawiły się tak na południu, jak i na północy kraju. Żółte strefy dotyczą teraz miejscowości chętnie odwiedzanych przez turystów np. Zakopanego. Oznacza to, że restauratorzy muszą wydzielić 4 m/kw dla jednego klienta.

Specjalne ograniczenia nie dotkną za to hoteli. W strefach żółtych są one takie same, jak tam, gdzie nie wprowadzono “stref”.

Jak przekazało ministerstwo, na baczności powinni się mieć mieszkańcy powiatów puckiego czy wejherowskiego. Jeśli wzrost zachorowań w tych nadmorskich powiatach nie wyhamuje, to wkrótce znajdą się one w żółtej strefie, co będzie oznaczało ograniczenia dla biznesu.

Opr. Rafał Kmak
źródło: Ministerstwo Zdrowia

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź