miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Prace na linii kolejowej z Tarnowa do Muszyny; będzie komunikacja zastępcza

0 277

PKP Polskie Linie Kolejowe w kwietniu rozpoczną naprawę siedmiu mostów, trzech przejazdów oraz torów na trasie kolejowej z Tarnowa do Muszyny w woj. małopolskim. Prace, ze względu na swój zakres, wymagają wprowadzenia zastępczej komunikacji autobusowej. 

 

Czytaj również: Kamila i dwie Pauliny powalczą o Diamentowy Indeks

 

Jak poinformowała w środę Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP PLK, roboty zaplanowano od 6 kwietnia do 17 maja. Ich koszt został określony na ponad 8 mln zł.

W ramach inwestycji między Łowczowem a Tuchowem wymienione zostaną szyny i podkłady. Przewidziano naprawę siedmiu mostów w Łowczowie, Chojniku, Jamnicy, Rytrze, Wierchomli i Żegiestowie. Remont trzech przejazdów – w Łowczowie, Tuchowie i Gromniku – ułatwi ruch i zwiększy bezpieczeństwo na torach i drogach.
W związku z pracami nastąpią zmiany w komunikacji od 6 kwietnia do 17 maja 2021 r. Zastępcza komunikacja autobusowa zaplanowana jest na odcinku Tarnów – Nowy Sącz – Krynica-Zdrój za pociągi regionalne oraz dalekobieżne. PKP Intercity przewidują autobusy na odcinku Tarnów – Jasło za dwie pary pociągów, które pojadą zmienioną trasą z Krakowa, przez Rzeszów Zachodni do Zagórza.

Przedstawicielka PLK przypomniała, że do tej pory na trasie kolejowej prowadzącej w Beskidy – do Muszyny i Krynicy – wykonano roboty o wartości 136 mln zł na odcinku Grybów – Kamionka Wielka oraz w Nowym Sączu. Podróżni korzystają już z nowych peronów w Grybowie, Ptaszkowej i Mszalnicy. Nowy tor został wybudowany pomiędzy Grybowem a Kamionką Wielką. Zmodernizowano także 22 przejazdy oraz zbudowano nowe wiadukty – w Ptaszkowej i w Nowym Sączu.

źródło: PAP
fot. na stalowych kołach | Facebook

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź