miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Prace przy budowie wiaduktu w Ptaszkowej na finiszu [Zdjęcia]

0 951

Dobiegają prace związane z przebudową przeszło 100-leniego wiaduktu oraz przylegającej do niego drogi powiatowej w Ptaszkowej (gm. Grybów). Zakończenie prac planowane jest na sierpień (dwa miesiące przed czasem). To kolejna duża inwestycja Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

 

Czytaj również: Uwaga! Estakada na Tarnowskiej do remontu – zmiana organizacji ruchu

 

– Dzięki przebudowie wiaduktu mogliśmy rozbudować drogę powiatową, poszerzyć ją do dwóch pasów ruchu, wybudować chodniki po obu stronach i pobocza wraz z urządzeniami bezpieczeństwa ruchu – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Do tej pory szerokość przejazdu pod wiaduktem wynosiła niecałe cztery metry, po jego przebudowie będzie to 12 metrów. Poprzedni wiadukt miał ponad sto lat. Od dawna mieszkańcy i kierowcy zabiegali o jego remont i poszerzenie jezdni. Pod konstrukcją nie mógł się zmieścić ani wóz straży pożarnej ani autobus. Władze Powiatu Nowosądeckiego czyniły zabiegi, aby wiadukt został przebudowany, deklarując ze swej strony remont drogi powiatowej.

 

 

Powiat pokrył koszt dokumentacji (ponad 184 tysiące złotych) i uzyskał wszelkie niezbędne pozwolenia na tę inwestycję. – Cieszę się, że ta inwestycja doszła do skutku – informuje radny powiatowy Antoni Poręba, który zabiegał o tę inwestycję i regularnie sprawdza postęp prac. – To dla mieszkańców tego regionu bardzo ważne. Dotychczasowy stan wiaduktu, a przede wszystkim jego mała wysokość i wąski tunel sprawiały wiele problemów mieszkańcom Ptaszkowej. Już niebawem się to zmieni – dodaje radny Poręba.

Porozumienie pomiędzy Powiatem Nowosądeckim i PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. mówi o dacie zakończenia inwestycji na 31 października 2019 r. jako dniu zakończenia wszystkich prac. Niewykluczone, że zakończą się one przed czasem – już sierpniu. Koszt całego przedsięwzięcia (wiadukt wraz z drogą) wynosi około 6 milionów złotych.

Opr. Rafał Kmak
fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź