miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Premier: pracujemy nad pomocą dla osób poszkodowanych w czasie nawałnic. „Nikt nie zostanie bez pomocy”

0 518

Praca nad koordynacją pomocy dla osób poszkodowanych w czasie nawałnic trwa. Na spotkaniu sztabu kryzysowego w Krakowie zapowiedziano, że nikt nie zostanie bez pomocy. O wsparcie dla gmin, które w ostatnich dniach ucierpiały na skutek powodzi błyskawicznych zaapelował podczas swojej obecności na Sądecczyźnie premier Jarosław Gowin. 

 

Czytaj również: Ponad 300 strażaków i 58 zastępów straży pożarnej walczyło z nawałnicami [Podsumowanie działań]

 

Zwracam się z prośbą o udzielenie wsparcia z rezerwy budżetowej gminom z terenu Sądecczyzny. Miałem mozliwość zapoznać się z zakresem szkód i relacjami włodarzy gmin. Wspomniane przeze mnie gminy to: Korzenna, Łososina Dolna, Gródek nad Dunajcem, Grybów, Łącko i Chełmiec. Zniszczeniu uległy drogi gminne, mosty, przepusty, stadiony, strefy aktywności fizycznej – informuje oraz jednocześnie prosił o wsparcie z rezerw budżetowych premier Jarosław Gowin.

 

Premier Morawiecki od niedzieli przebywał w woj. małopolskim; wizytował tereny dotknięte podtopieniami po nawałnicach, które przeszły w weekend nad Małopolską. Burze i ulewy spowodowały gwałtowne wezbranie wód w rzekach i potokach, podtopienia budynków i dróg. Szkody spowodowały w powiecie nowosądeckim ale groźnie było też w powiatach myślenickim, tarnowskim i krakowskim.

 

Ostatnie tygodnie przyniosły wiele niespodziewanych i kosztownych strat w  gminach na Sądecczyźnie. Przyroda jest nieprzewidywalna. Przez burzę i nawałnice wiele rodzin straciło swój majątek, a drogi i mosty stały się nieprzejezdne, dlatego dziękuje Premierowi Jarosławowi Gowinowi za natychmiastowa reakcje i apel o pomoc, który wystosował już w ubiegłym tygodniu – powiedział Jarosław Baziak, wiceprezes zarządu okręgu 14 Porozumienia.

W związku z nawałnicami w Krakowie w poniedziałek rano zebrał się sztab kryzowy z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i wojewody małopolskiego Łukasza Kmity. – Praca nad koordynacją pomocy dla osób poszkodowanych w czasie nawałnic trwała do późna w nocy. Na spotkaniu sztabu kryzysowego w Krakowie, działamy dalej! Nikt nie zostanie bez pomocy – zapewnił Morawiecki w poniedziałek we wpisie na Facebooku.

źródło: PAP
fot.: archiwum

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź