miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Próbowała zabić córkę, trafi do zakładu psychiatrycznego?

0 2 259

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu umorzyło śledztwo w sprawie mieszkanki Kasinki Małej, która usiłowała zabić swoją 17-letnią, niepełnosprawną córkę. Do zdarzenia doszło w październiku 2020 roku. Do sądu trafił wniosek o umieszczenie kobiety w zakładzie psychiatrycznym.

 

Czytaj również: Bójka młodocianych. Pięciu na dwóch, poszło o głośnik…

Powodem takiej decyzji są badania biegłych psychiatrów, którzy uznali, że kobieta, próbując zamordować swoją córkę, była niepoczytalna. Stwierdzili też, że zachodzi wysokie prawdopodobieństwo ponownego popełnienia przez nią podobnego przestępstwa.

Mieszkanka Kasinki Małej (gm. Mszana Dolna, pow. limanowski) w październiku ubiegłego roku ugodziła kilkakrotnie nożem w brzuch swoją 17-letnią, upośledzoną umysłowo i fizycznie córkę, a następnie próbowała popełnić samobójstwo, skacząc z mostu. Dziewczyna odniosła ciężkie obrażenia ciała, dzięki szybkiej pomocy medycznej przeżyła. Nieskuteczna okazała się też próba samobójcza jej matki, czytamy w Radiu Kraków.

Kobieta została wówczas zatrzymana i trafiła na 3 miesiące do aresztu. Teraz, jeśli sąd przychyli się do wniosku prokuratury, trafi do zakładu psychiatrycznego.

źródło: Radio Kraków | limanowa.in
fot.: pixabay.com (ilustracyjne)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź