miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Prognoza meteorologicznana kolejne 7 dni (05-11.07.2024 r.)

0 352

W weekend znów powróci upał, który najdłużej utrzyma się na wschodzie i południu kraju. Z upałem powrócą także burze, które znów lokalnie mogą być gwałtowne. W poniedziałek upał utrzyma się już tylko na krańcach południowo-wschodnich naszego kraju. We wtorek przejściowo nieco się ochłodzi, maksymalnie do 28°C i pojawi się zdecydowanie więcej słońca. Od środy jednak znów powróci upał, temperatura w wielu miejscach przekroczy 30°C, a na zachodzie występować będą miejscami przelotne opady deszczu oraz burze.

Czytaj również: Wbito symboliczną łopatę! W Starym Sączu powstaną tanie mieszkania

W piątek na ogół pogodnie, tylko na południu i północy kraju okresami pojawi się więcej chmur i tam gdzieniegdzie możliwy będzie słaby deszcz. Na Wybrzeżu niewykluczone będą także słabe burze. Temperatura maksymalna od około 18°C nad morzem do 24°C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, nad morzem w porywach do 55 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie kraju wzrastające po południu do dużego i tam pod wieczór przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 20 mm i porywy wiatru do 80 km/h. Temperatura w nocy od 8°C na Pomorzu do 13°C na wschodzie i południu, a w dzień na przeważającym obszarze kraju od 29°C do 31°C, chłodniej tylko nad morzem, około 25°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, w rejonach podgórskich Karpat w porywach do 65 km/h, na ogół południowy.

W niedzielę słonecznie i bez opadów tylko na krańcach południowo-wschodnich. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Opady w burzach będą o natężeniu umiarkowanym i silnym, a wiatr w porywach może osiągać nawet do ok. 80 km/h. Noc bardzo ciepła, od 15°C do około 20°C. W dzień upalnie już tylko na wschodzie i południu kraju, temperatura wyniesie od około 20°C na Wybrzeżu do 32°C na wschodzie i południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu porywisty, przeważnie z kierunków zachodnich.

W poniedziałek pochmurno i przelotny deszcz, na wschodzie i południu burze. Opady w burzach okresami silne oraz porywy wiatru do 70 km/h. Temperatura minimalna od 13°C na zachodzie do 19°C na południowym wschodzie, a w dzień przeważnie od 20°C do 25°C, tylko na południowym wschodzie około 31°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i zachodnich.

We wtorek słonecznie, a słaby deszcz możliwy będzie tylko miejscami na Pomorzu. Temperatura minimalna od 10°C do 15°C, a w dzień od 23°C do 28°C, tylko nad morzem około 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W środę i w czwartek ponownie wróci upał, a na zachodzie zacznie się okresami chmurzyć i wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze z silnymi opadami deszczu oraz porywami wiatru do 70 km/h. Temperatura minimalna od około 14°C do 19°C. Temperatura maksymalna przeważnie od 27°C do 32°C, w czwartek nad morzem około 19°C. Wiatr słaby zmienny.

IMGW-PIB. Instytut pełni kluczową rolę w osłonie meteorologicznej kraju od 1919 roku. Od Tatr po Bałtyk, od Karpat po Zalew Szczeciński analizujemy, dostarczamy prognozy i wydajemy ostrzeżenie. Nasze systemy informacyjne i rozwiązania działają 24/7 przez cały rok, wsparte wiedzą i doświadczeniem analityków i specjalistów meteorologii i hydrologii. Jesteśmy Instytutem skupiającym wysokiej klasy specjalistów i dysponujemy niezbędną infrastrukturą do pracy nad nim. Pogoda i klimat to jeden z najważniejszych tematów we współczesnym świecie.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź