miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Przedłużenie obostrzeń do 25 kwietnia! Z jednym wyjątkiem, jakim?

0 1 733

Epidemia koronawirusa trwa. – To apoguem trzeciej fali, jeśli chodzi o liczbę zachorowań – powiedział na konferencji prasowej Adam Niedzielski. Minister Zdrowia dodał, że obostrzenia będą dalej obowiązywać z wyjątkiem jednego.

 

Czytaj również: Mamy 21 283 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W Subregionie 224 infekcje [Raport 14.04.2021]

 

Po godz. 10:30 w środę rozpoczęła się konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. – Trzeba bardzo wyraźnie powiedzieć, że przyrosty zachorowań w stosunku do zeszłego tygodnia wynikają z niższych wyników w ubiegłym tygodniu spowodowanych świętami – powiedział szef resortu.

Komentując aktualną sytuację epidemiczną w Polsce Niedzielski ocenił, że od ostatnich dwóch tygodni maleje liczba zleceń na testy na koronawirusa. – To apoguem trzeciej fali, jeśli chodzi o liczbę zachorowań, mieliśmy w poprzednich tygodniach. Teraz ta fala przetacza się przez szpitale – dodał minister.

Szef MZ ogłosił, że rząd zdecydował się przedłużyć obowiązujące obostrzenia do 25 kwietnia. – Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji o tydzień. Przedłużenie ma jeden wyjątek: od najbliższego poniedziałku dzieci będą mogły wrócić do przedszkoli i żłobków – oświadczył Adam Niedzielski. Pojawi się też możliwość uprawniania sportu na powietrzu, gdyż – jak zaznaczył – na otwartych przestrzeniach ryzyko transmisji wirusa jest mniejsze. Aktywność sportowa będzie możliwa w grupach do 25 osób.

Dodatkowo, do 3 maja przedłużono też restrykcje związane z hotelami.Przedłużamy o dwa tygodnie restrykcje w zakresie hoteli i obiektów noclegowych – przekazał Niedzielski, dodając, że wszystkie pozostałe regulacje i restrykcje będą obowiązywały.

Poza przedszkolami, żłobkami i miejscami hotelowymi zmiany dotkną jeszcze tylko możliwości uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Rząd zdecydował, że będzie on dozwolony.

Minister zdrowia tłumaczył, że wydłużenie większości obowiązujących restrykcji “ma na celu zminimalizowanie obciążenia infrastruktury szpitalnej i respiratorowej”.

źródło: MZ, wp.pl, Facebook
fot. archiwum

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź