miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Przedstawiciele PiS-u zachęcają do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego!

0 937

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w dniu 26 maja, parlamentarzyści i samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości (Okręgu nr 14) gorąco zachęcają do wzięcia w nich udziału. Zaniepokojeni są bardzo niską frekwencją i zainteresowaniem tymi istotnymi wyborami. Mocno podkreślają fakt, że wybory do Europarlamentu będą stanowić o przyszłości Polski w Unii Europejskiej. Obiecują wspierać m.in. rodziny, rolników, a także inne grupy społeczne.

 

Czytaj również: Sądecczyzna: Janczyk przekazał pałeczkę Kozłowskiemu

 

– 26 maja, czyli już za kilka dni mamy wybory do Europarlamentu i w tej chwili trwa bardzo intensywna kampania. Kandydaci prezentują się publiczności, komitety wyborcze zabiegają o poparcie. Komitet Prawa i Sprawiedliwości zabiega o głosy wyborców. Na terenie naszego okręgu (nr 14) obejmującego województwo małopolskie i świętokrzyskie ta kampania jest satysfakcjonująca dla mieszkańców, którzy mogą zapoznać się z programami poszczególnych kandydatów – powiedział poseł Wiesław Janczyk.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości m.in. stanowczo broni polskiej waluty (złotego); przeciwny jest adopcji dzieci przez pary homoseksualne; mówi „nie” seksualizacji dzieci; broni programów 500+, 300+ oraz obniżenia wieku emerytalnego; broni prawa do szacunku wyznawanych wartości. W zawiązku z tym, że frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego jest zwykle zaskakująco niska (5 lat temu – około 23%) poseł Wiesław Janczyk (PiS) prosi wszystkich obywateli regionu o zainteresowanie ważnymi dla Polski wyborami.

– W imieniu wszystkich rolników apeluję o wzięcie udziału w tych wyborach. Środowisko rolnicze ma swój honor, ambicje i kulturę. Oszczerstwa pod adresem rolników są niezwykle krzywdzące. Musimy mieć pełną świadomość, że dopłaty to rekompensata za to, że rynek jest sterowany globalnie. Obecny rząd próbuje budować dialog współpracy – podkreślił Wojciech Włodarczyk, szef Małopolskiej „Solidarności” Rolników Indywidualnych.

– 26 maja jest dla nas Polaków dniem szczególnym, ponieważ jest to Dzień Matki, a więc powinniśmy wtedy dać świadectwo odpowiedzialności za ojczyznę i za to wszystko, co jest dla nas ważne. Warto oddać głos w wyborach, które będą przesądzać o przyszłości Europy i przyszłości Polski w Unii Europejskiej. Ważne, żeby bronić wartości rodziny. Rodzina jest dobrą przyszłością Małopolski, Polski oraz najlepszą przyszłością Europy – powiedziała Marta Mordarska, radna wojewódzka oraz dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON.

W konferencji, która miała miejsce w biurze pełnomocnika PiS Okręgu nr 14 przy ul. Jagiellońskiej w Nowym Sączu uczestniczyli: Marta Mordarska, Grzegorz Biedroń i Patryk Wicher – radni wojewódzcy; Wojciech Włodarczyk – członek Zarządu Powiatu Limanowskiego oraz szef Małopolskiej „Solidarności” Rolników Indywidualnych, a także poseł Wiesław Janczyk – były pełnomocnik PiS Okręgu nr 14.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź