miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Przedświąteczne spotkanie z sześcioraczkami

0 25 482

Marszałek Witold Kozłowski odwiedził sześcioraczki z Tylmanowej. Wszystkie maluchy – Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Malwina i Nela oraz ich starszy brat zostały obdarowane prezentami. Nie zabrakło także rozmów z rodzicami oraz świątecznych życzeń. Wszystkiego dobrego dla całej rodziny na ten świąteczny czas!

 

Czytaj również: Rok 2021 rokiem Bolesława Barbackiego? Jest inicjatywa władz Nowego Sącza

 

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas spędzony z najbliższymi. Bardzo się cieszę, że udało mi się spotkać z wyjątkową małopolską rodziną – tylmanowskimi sześcioraczkami i ich rodzicami. Był czas na serdeczną rozmowę, świąteczne życzenia i prezenty dla maluchów – powiedział marszałek Witold Kozłowski.

 

– Przypomnijmy, narodziny Filipa, Tymona, Zosi, Kai, Malwiny i Neli to wspólny sukces położników i neonatologów – mówił kierownik oddziału Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie prof. Ryszard Lauterbach. – To pierwsze narodziny sześcioraczków w Polsce i jedne z niewielu na świecie. Ta ciąża doprowadzona do 29 tygodnia to wspólny sukces położników i neonatologów. Konsultowaliśmy się i zdecydowaliśmy, kiedy przeprowadzimy cesarskie cięcie – podkreślał prof. Lauterbach. Dodał, że neonatologom zależało na tym, by dzieci jak najdłużej pozostawały w łonie matki.

 

 

Jak podają statystyki, sześcioraczki rodzą się na świecie bardzo rzadko – raz na 4,7 mld ciąż. Rodzeństwo z Tylmanowej to pierwszy taki przypadek w Polsce. Dodajmy, że sześcioraczki mają jeszcze starszego brata Oliwiera.

Sześcioraczki 20 maja 2020 roku obchodziły swoje pierwsze urodziny 🙂

w w mediach społecznościowych pięknie uwieczniła ich mama, Klaudia Marzen. Na Instagramie znalazło się wyjątkowe zdjęcie pociech, które pokazuje, jak zmieniło się rodzeństwo. Widać również, że każdy z dzieciaczków otrzymał swój własny urodzinowy tort ze swoim imieniem. Pod fotografią znalazł się również piękny wpis.

 

 

Rafał Kmak
fot. archiwum, rodzinne

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź