miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Przetarg na most w Kurowie już w marcu!

1 505

W tym roku nie tylko poznamy ostateczny wariant Sądeczanki, ale także zostanie rozpisany przetarg na wykonawcę mostu w Kurowie. Jak informuje Wiesław Janczyk, przetarg ten ma ruszyć już w marcu.

 

Czytaj również: Przetarg na Sądeczankę już w przyszłym roku. Tunel pod Justem opcją najbardziej prawdopodobną

 

Przypomnijmy, że most w Kurowie to jedna z dwóch najważniejszych przepraw przez rzekę Dunajec w naszym regionie. Stanowi on ważny element trasy DK 75 tzw. Sądeczanki na odcinku Brzesko – Nowy Sącz. Obecnie jest to most wąski i jego stan pozostawia wiele do życzenia. Jak zapowiadał w czerwcu 2017 Tomasz Pałasiński, dyrektor krakowskiego oddziału GDDKiA, budowa mostu ma ruszyć jeszcze w przyszłym roku, po wyłonieniu wykonawcy. Natomiast koniec tej inwestycji ma przypaść na przyszły rok.

Zapewniam państwa, że w marcu zostanie rozpisany przetarg na most w Kurowie i ten termin jest po stronie GDDiKA deklarowany jako termin do utrzymania. Zostałem także poinformowany, że trzeba tam wykonać dodatkowe uzgodnienia w zakresie Prawa wodnego, ponieważ po zmianach w tej ustawie pojawiły się dodatkowe okoliczności. Będziemy się starali, aby to nie wpłynęło na termin realizacji inwestycji – informował dzisiaj (12 lutego) Wiesław Janczyk, Minister Finansów.

Jak już wcześniej informowaliśmy, koszt całej przeprawy przez Dunajec o długości ok. 4 km szacowany jest na około 150 mln zł. Przypomnijmy też, że sam most o długość ok. 600 m będzie pojedynczy, jednojezdniowy z dwoma szerokimi pasami ruchu, pasami awaryjnymi i ciągami pieszo – jezdnymi. W moście będą cztery przęsła: dwa nurtowe o długości 200 metrów i dwa boczne o długości 150-metrowe.

 

MK
Fot. MK, archiwum

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. keisyr pisze

    Ale bubel !!!
    Most powinien być czteropasmowy, po dwa pasy w każdym kierunku !!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.