miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Przy drodze Witowice Dolne – Rożnów powstaje chodnik

0 114

Rozpoczęła się budowa kolejnego odcinka chodnika przy drodze powiatowej Witowice Dolne – Rożnów. Prawie 600 metrów trasy dla pieszych powstanie do końca czerwca.

Czytaj również: W Niskowej powstanie nowoczesne centrum rekreacyjne

– Chcemy zapewnić większe bezpieczeństwo pieszym, a w tym miejscu jest to szczególnie ważne. W okresie letnim tą drogą przejeżdżają setki samochodów jadących nad Jezioro Rożnowskie. W ubiegłym roku zdecydowałem wraz z Zarządem Powiatu o budowie chodnika przy drodze powiatowej Witowice Dolne – Rożnów, na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową numer 75 w Witowicach Dolnych do drogi łączącej Witowice Górne z Tropiem, prowadzącej do kładki dla pieszych przez rzekę Dunajec – powiedział Marek Pławiak, starosta Powiatu Nowosądeckiego.

W poprzednim roku wykonane zostało ponad pół kilometra trasy dla pieszych, a łączna długość chodnika na tym odcinku wynosi 1.165 metrów. Koszt prac to 1.026.664,31 złotych. W 2017 roku wybudowany został chodnik na długości 576 metrów za 489.900,77 złotych, natomiast pozostały zakres czyli 589 metrów o wartości 536.763,54 złotych zostanie zrealizowany w tym roku. Planowe zakończenie prac ustalone zostało na 29 czerwca.

W zeszłym roku przed mostami w Witowicach i Rożnowie zamontowana została sygnalizacja świetlna, która znacznie usprawniła ruch oraz zwiększyła bezpieczeństwo mieszkańców.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.