Portal informacyjny | Nowy Sącz

Przy szkołach w Jasiennej i Posadowej Mogilskiej powstaną sale gimnastyczne

0 86

Gmina Korzenna otrzymała blisko 2,2 miliona złotych dofinansowania na budowę nowych sal gimnastycznych przy szkołach w miejscowościach: Jasienna oraz Posadowa Mogilska.

 

Czytaj również: Korzenna: Akcja edukacyjna czy straszak na kierowców? „Metalowi ludzie” znikną z poboczy!

 

Gmina Korzenna ubiegała się o wsparcie z programu realizowanego przez województwo małopolskie na realizację projektu „Aktywizacja mieszkańców obszaru rewitalizacji, w tym szczególnie dzieci i młodzieży szkolnej, poprzez rozbudowę istniejących budynków szkół podstawowych w Jasiennej i Posadowej Mogilskiej o infrastrukturę sportową”. Wniosek uzyskał pozytywną opinię i znalazł się wśród przedsięwzięć, które otrzymają dofinansowanie.

W Jasiennej zostanie wybudowana sala gimnastyczna o wymiarach 12 na 24 metry wraz z zapleczem szatniowym, będzie ona połączona z budynkiem szkoły przewiązką i korytarzem.

W Posadowej Mogilskiej powstanie mniejsza sala wielofunkcyjna z zapleczem szatniowym, a projekt umożliwia ewentualną rozbudowę sali gimnastycznej.

Obecnie Szkoła Podstawowa w Jasiennej ma do dyspozycji prowizoryczną salę gimnastyczną, natomiast zajęcia z wychowania fizycznego w Posadowej Mogilskiej odbywają się w holu.

Przetarg na realizację przedsięwzięć zostanie ogłoszony już wkrótce. Całkowita wartość projektu to ponad 2,9 miliona złotych, natomiast pozyskane dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego wynosi 2,2 miliona złotych.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: UG Korzenna

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.