miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

PWSZ – Made in Poland

0 563

Pod hasłem „Niech nastanie moda na to co polskie”, w dniach 1-2 lipca odbył się w Berlinie II Kongres polskich producentów, dystrybutorów i usługodawców – „Made in Poland”, zorganizowany przez Polską Agencję Przedsiębiorczości. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń dla polskiej gospodarki, którego celem jest promowanie polskich produktów i innowacji nie tylko w naszym kraju, ale również za granicą, w tym w Niemczech, dla których w pierwszym kwartale br. Polska stała się trzecim co do wielkości dostawcą.

 

Czytaj również: Olimpijka, inwestycje, plany i rekrutacja – konferencja prasowa władz sądeckiej PWSZ

 

Patronat nad wydarzeniem objął ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Niemczech Andrzej Przyłębski. Do udziału w kongresie zaproszeni zostali również rektor i prorektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu: dr hab. Mariusz Cygnar i dr Marek Reichel.

Sądecka Uczelnia, jako jedyna zawodowa z Polski uhonorowana została przez Radę Kongresową złożoną z przedstawicieli świata nauki, biznesu i administracji prestiżowym medalem „Made in Poland”. Podczas kongresowej gali, z rąk prezesa PAP Wojciecha Pomerańskiego odebrał je rektor, dr hab. Mariusz Cygnar.

Nominacje do nagrody Made in Poland przyznają redakcje Forum Przedsiębiorczości i Biznes Plus, które od 10 lat promują polskie uczelnie, samorządy oraz biznes. Weryfikują i promują podmioty gospodarcze w mediach ogólnopolskich m.in.: Forbes, Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza, Dziennik Gazeta Prawna, Onet, Wirtualna Polska, Interia, Polskie Radio, Tok FM, Polsat i TVP Info.

Organem weryfikującym i przyznającym nagrodę Made in Poland jest specjalnie powołana Rada Kongresowa, złożona z przedstawicieli świata nauki, biznesu i administracji.

Berliński kongres składał się z siedmiu paneli dyskusyjnych łączących trzy filary gospodarki: biznes, administrację i naukę, z których każdy koncentrował się na najistotniejszych zagadnieniach dla współczesnej gospodarki. Eksperckie dyskusje zmierzały do wypracowania rozwiązań, które będą inspiracją na przyszłość dla każdej ze wspomnianych dziedzin.

W stolicy Niemiec wystąpili prelegenci z kraju i zagranicy, którzy nadają ton najważniejszym debatom o perspektywach i kierunkach rozwoju polskiej gospodarki. Zaproszeni paneliści dyskutowali m.in. o rosnącym potencjale polskich producentów

Jednym z wiodących tematów była minimalizacja skutków pandemii i koronakryzysu, który szereg branż postawił przed widmem bankructwa, ale też doprowadził do powstania nowych form aktywności biznesowej.

Z dużym zainteresowaniem spotkał się panel panel „Polish success story”. Na przykładach polskich przedsiębiorstw eksponowano silne strony polskiego przemysłu i gospodarki przemysłu. Eksperci mówili m.in. o tym jak Polscy naukowcy, biznesmeni zmieniają świat oraz jak konkurują z najlepszymi w poszczególnych branżach oraz o swoich „receptach” na sukces.

Dyskusje prowadzone podczas tego panelu pokazały esencję polskiej gospodarki i pozwolą unikać barier, które hamują rozwój polskiego przemysłu. Doświadczeni przedsiębiorcy opowiedzieli o swoich „przepisach na sukces” i podzielili się swoimi przewidywaniami dotyczącymi konsumenta jutra czyli, o nowościach w modelach zakupowych w erze cyfryzacji.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź