miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Rozbudowa wodociągu w Chełmcu oraz w Świniarsku!

0 487

Nowy wodociąg o długości prawie 5,5 kilometra powstanie w miejscowościach Chełmiec oraz Świniarsko. Ponadto wykonane zostanie 300 metrów kanalizacji. Koszt inwestycji oszacowano na 2,5 miliona złotych, a zakończenie prac planowane jest na czerwiec.

Czytaj również: W Świniarsku powstaje Centrum Aktywnego Wypoczynku! [ZDJĘCIA]

Umowa na zadanie pn. „Rozbudowa wodociągu gminnego w miejscowościach Chełmiec ul. Słoneczna i Gajowa i Świniarsko Nowe Osiedle” została podpisana w piątek (23 lutego) w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Na nowy wodociąg gmina otrzymała pożyczkę, która zostanie umorzona w 40%. W ramach przedsięwzięcia wykonany zostanie wodociąg o długości 5,5 kilometra oraz 300 metrów kanalizacji na ul. Szerokiej w Chełmcu. Do wodociągu i sieci kanalizacyjnej zostanie podłączonych 129 domów mieszkalnych oraz trzy budynki usługowe.

Całkowity koszt inwestycji to 2,5 miliona złotych, a kwota na realizację tego zadania została zabezpieczona w tegorocznym budżecie gminy Chełmiec. Prace potrwają prawdopodobnie do czerwca, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: UG Chełmiec
Fot.: UG Sadlinki (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź