miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Rusza osiemnasta edycja Sądeckiego Lauru Turystycznego!

0 676

Dzisiaj (4 lipca) odbyło się zebranie członków Kolegium przyznającego honorową nagrodę „Sądeckiego Lauru Turystycznego”. Konkurs ma na celu promocję regionu oraz aktywizowanie świadczenia usług o wysokim standardzie. Zgłoszenia można nadsyłać od 9 lipca do 10 września. Ogłoszenie wyników odbędzie się w październiku podczas obchodów Światowego Dnia Turystyki.

 

Czytaj również: Piwniczna-Zdrój: Koniec remontu ulicy Szczawnickiej!

 

Obrady Kolegium Honorowego Sądeckiego Lauru Turystycznego rozpoczął przewodniczący Mariusz Borkowski. Najważniejszym zagadnieniem było szczegółowe omówienie kategorii oraz doprecyzowanie ich. Członkowie po naradach doszli do wniosku, że główną kategorię dotyczącą hoteli, ośrodków wypoczynkowych i uzdrowiskowych Sądecczyzny należy rozdzielić. I tak ostatecznie wyłoniły się kategorie:

1) Ośrodki wypoczynkowe – uzdrowiskowe – za najlepszy pakiet pobytowy na Sądecczyźnie w 2018 roku;

2) Podmioty świadczące usługi hotelarskie – za najlepszy pakiet pobytowy na Sądecczyźnie w 2018 roku.

Rozszerzono również kategorię około turystyczną „za najlepszą inicjatywę i ofertę w 2018 roku” o imprezy kulturalne, wydarzenia oraz kulinaria (szeroko rozumiane usługi gastronomiczne). Nowością jest także zgłoszenie do nagrody dla osobowości sądeckiej turystyki. Od teraz kandydatów mogą zgłaszać: stowarzyszenia, podmioty gospodarcze oraz członkowie Kolegium Honorowego.

Ostatecznie kategorie prezentują się następująco:

  1. Ośrodki wypoczynkowe, uzdrowiskowe – za najlepszy pakiet pobytowy na Sądecczyźnie w 2018 roku pod patronatem honorowym Starosty Nowosądeckiego.
  2. Podmioty świadczące usługi hotelarskie – za najlepszy pakiet pobytowy na Sądecczyźnie w 2018 roku pod patronatem honorowym Starosty Nowosądeckiego.
  3. Biura turystyczne – za najlepszą ofertę na Sądecczyźnie – dobra marka biura podróży w 2018 roku pod patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza.
  4. Kategoria około turystyczna pod patronatem Prezesa Nowosądeckiej Izby Turystycznej:
    • za najlepszą inicjatywę o ofertę około turystyczną w 2018 roku w tym imprezy, wydarzenia oraz kulinaria.
    • za najlepszą ofertę w zakresie turystyki wiejskiej na Sądecczyźnie w 2018 roku, ze szczególnym uwzględnieniem agroturystyki.
  5. Osobowość sądeckiej turystyki – za dokonania oraz inicjatywę na niwie turystycznej pod patronatem Prezesa Nowosądeckiej Izby Turystycznej.

Zgłoszenia można przesyłać od 9 lipca do 10 września w formie wniosku elektronicznego lub drukowanego. Ogłoszenie laureatów nastąpi w październiku podczas obchodów Światowego Dnia Turystyki.

– Bardzo serdecznie zapraszam wszystkie podmioty z terenu Sądecczyzny do uczestnictwa w konkursie Sądecki Laur Turystyczny. Jest to bardzo prestiżowa sprawa. Podmiot, czy osoba, która otrzymuje takowe wyróżnienie cieszy się dużym autorytetem i uznaniem. Jest to również duża sprawa promocyjna dla podmiotów – zachęca do udziału w konkursie Prezes Kolegium Honorowego Mariusz Borkowski.

W obradach udział wzięli członkowie Kolegium Honorowego w składzie: Prezes Kolegium Mariusz Borkowski (członek Nowosądeckiej Izby Turystycznej), Andrzej Zarych (Dyrektor Biura Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu), Józef Kantor (Dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji Urzędu Miasta Nowego Sącza), Marian Ryba (Członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego), Sławomir Czop (Zastępca Dyrektora Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu), Piotr Gryźlak (Kierownik działu marketingu i promocji MCK „Sokół”), Helena Hojdys (Prezes Federacji Konsumentów oddziału w Nowym Sączu), dr Marek Reichel (Prorektor ds. nauki, rozwoju i współpracy PWSZ w Nowym Sączu).

 

 

Klaudia Celusta

Fot. Klaudia Celusta

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź