miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Rusza szynobus Nowy Sącz – Stary Sącz! [ROZKŁAD JAZDY]

5 1 568

Przypominamy, że od poniedziałku 21 maja na trasie Nowy Sącz – Stary Sącz będzie kursował szynobus. Jego celem jest m.in. odciążenie ulicy Węgierskiej w Nowym Sączu. Na tory w kierunku Starego Sącza, a potem Rytra ma wyjechać nowoczesny pojazd typu EN 64.

 

Czytaj również: Przebudowa wiaduktu na ul. Zielonej rozpocznie się dopiero w przyszłym roku

 

21 maja po raz pierwszy na tory wyjedzie szynobus na trasie Nowy Sącz – Stary Sącz, który od 10 czerwca będzie kursować aż do Rytra. Po torach będzie jeździć skład typu EN 64 , nowoczesny trzy członowy, z klimatyzacją. Pierwszy kurs odjedzie ze stacji Stary Sącz o godz. 6.10, a podróż potrwa 8 minut.

Przypominamy, że w sumie mieszkańcy będą mogli skorzystać z 32 kursów co pół godziny przez siedem dni w tygodniu. Przejazd będzie się odbywał na podstawie „Bilet górski” – ma kosztować 3 złote 30 groszy.

Rozkład jazdy od 21 maja do 9 czerwca na linii Nowy Sącz – Stary Sącz:

Rozkład jazdy od 10 czerwca do 8 grudnia na linii Nowy Sącz – Stary Sącz – Rytro:

Kolor żółty – nowe pociągi

 

– Oczywiście grupom, którym należą się zniżki, będą one przysługiwać. Jednak cały czas będziemy się temu przyglądali i postaramy się obniżyć te ceny. Wsiadajcie i sprawdźcie, jak to działa – zachęca Leszek Zegzda, członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Natomiast Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącz podkreśla, że jest to akcja kryzysowa. – W kilka dosłownie dni udało się zorganizować kilka samorządów, pieniądze, rozkład jazdy, organizujemy parkingi przy dworcu, powstaje bilet zintegrowany. Zobaczymy jak mieszkańcy to odbiorą, czy korzystają i będziemy elastycznie reagować – dodaje burmistrz.

Więcej szczegółów można znaleźć tutaj: Będzie szynobus na linii Nowy Sącz – Stary Sącz – Rytro

 

 

Opr. MK
Źródło i fot.: UM Stary Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również
5 Komentarze
 1. ryba pisze

  a przystanek przy fakro bedzie czy nie bo nie bo łysy by sie zbytnio spocił?

  1. Uve pisze

   A daleko masz ze stacji w biegonicach na nogach do Fakro ty sie troche spoc a w upaly w korkach 2 godziny sie smarz!

 2. Przestrzenny pisze

  Komentarz @ryby jest słuszny lepiej zrobić przystanek w okolicach fakro, czy też byłych terenów po Expolu, gdzie aktualnie obszar ma duży potencjał aby go wykorzystać i przy okazji duża część osób z Dąbrówki będzie miała blisko przystanek kolejowy. Zważając na odległości miedzy przystankami idealnie wpisała by się nazwa szynobusu lub innego elektryka lub bardziej precyzyjnie kolei miejskiej. Dlaczego? Już spieszę wyjaśnić. Odległość od Dworca do Nowy Sącz Chełmiec to ok. 4 km a odległość to stacji Biegonice z Dworca również ok. 4 km. Przystanek Nowy Sącz miasto znajduje się koło 2,5 km od Dworca a kolejno Chełmiec już ok. 1,5 km. Tworząc przystanek w okolicach Fakro byłych terenów po przetwórstwie owoców mamy odległość 2 km czyli prawię w połowie tej odległości. Obszar oddziaływania takiego przystanku to mniej więcej promień 1 km jeśli chodzi o kolej miejską. W naszym niefortunnym mieści można stworzyć świetnie działającą kolej miejską (jeśli PKP umożliwi budowę peronu z torem, który będzie omijał przystanek. A miasto w tamtym rejonie prócz terenów przemysłowych zapewni tereny pod budowę bloków mieszkalnych i strefę ekonomiczną dzięki czemu utworzy nam się małe subcentrum w mieście, gdzie miejmy nadzieje w bliskiej odległości znajdzie się 3 most nad Dunajcem oraz parking typu P&R. Inwestycja druga, ale opłacalna dla przyszłości miasta…

 3. Jozia pisze

  A czy ten szynobus z Rytra bedzie sie zayrzymywal na stacji kolo urzedu skarbowego czy tylko na PKP??

 4. Licealistka pisze

  Powiem że szynobus świetny ale powinni jak najszybciej coś zdziałać z biletem łączonym, jakimś busem z osiedla przez rynek na PKP no i przystankiem na Fakro. Jak na razie widać, że było to na szybko organizowane chociaż i tak jest całkiem dobrze. Wystarczy dosłownie 3 niewielkie rzeczy poprawić i będzie idealnie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.