miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Rusza wigilijne dzieło pomocy dzieciom

0 630

Ok. 125 tys. małych świec i 15 tys. dużych przygotowała Caritas Diecezji Tarnowskiej w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Będą one rozprowadzone przez Parafialne Zespoły Caritas. – Zebrane w ten sposób ofiary zostaną przeznaczone na pomoc dla potrzebujących dzieci – mówi dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej ks. Zbigniew Pietruszka.

 

Czytaj również: Sądeczanin Dariusz Popiela laureatem Nagrody POLIN 2021. “Za niesamowitą energię do działania i inspirowanie innych”

Dzieci bardzo często chorują. Są to także dzieci niepełnosprawne, które wymagają leczenia i rehabilitacji. Dzięki zebranym funduszom podczas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom możemy pomagać najmłodszym. Natomiast zdrowym dzieciom chcemy zaproponować udział w różnego rodzaju formach wypoczynku i korzystanie ze świetlic – podkreśla dyrektor Caritas.

Do parafii diecezji tarnowskiej trafi więcej świec niż przed rokiem.

Poprzednia akcja była skromniejsza w związku z pandemią, ale udało nam się pomóc dzieciom – dodaje ks. Zbigniew Pietruszka. – Udało nam się wesprzeć akcję wakacyjną. Na dofinansowanie wypoczynku dla dzieci z rodzin ubogich i wielodzietnych przeznaczyliśmy ponad 140 tys. zł. Wspieraliśmy leczenie dzieci m.in. kosztowne operacje, przeznaczając na ten cel ponad 80 tys. zł. Ponadto na dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach wydaliśmy 30 tys. zł – dodaje.

Świece będą rozprowadzane w parafach diecezji tarnowskiej.

źródło: Diecezja Tarnowska

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź