miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Rząd zaostrza obostrzenia od 27 lutego – wyłącznie maseczki!

1 911

Oto najważniejsze zmiany, na jakich wprowadzenie zdecydował się rząd. Zaostrzenie restrykcji stało się faktem. Zmiany dotyczą m.in zakazu noszenia przyłbic i wprowadzenie lockdownu w jednym z województw.

 

Czytaj również: Oszustwo “na policjanta” – seniorzy omal nie stracili oszczędności życia!

 

Rząd nie zdecydował się na poluzowanie obostrzeń i ograniczeń spowodowanych koronawirusem – na co liczyła znaczna część społeczeństwa. Wręcz przeciwnie. Obostrzenia zostają, a część restrykcji została zaostrzona. Oto najważniejsze zmiany, które już za chwilę będą obowiązywać każdego z nas.

Przyłbice zakazane. Od 27 lutego TYLKO MASECZKI

Od 27 lutego wprowadzamy obowiązek zakrywania ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczki. Nie będzie można stosować szalików, kominów, chust, bandan i przyłbic – ogłosił minister zdrowia, Adam Niedzielski.

To koniec spekulacji na temat nowych obostrzeń w tej sprawie. Nie będzie obowiązku używania maseczek chirurgicznych (jest jedynie rekomendacja), ale inne formy zakrywania ust i nosa zostały zakazane. Zmiany dotyczące przyłbic i maseczek wejdą w życie w sobotę, 27 lutego.

Eksperci zachęcają, by używać maseczek chirurgicznych lub lepszych, wyższego typu, bo te dają najwyższą ochronę przed zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2, wywołującym COVID-19.

LOCKDOWN w woj. warmińsko-mazurskim

 Zmiana i cofnięcie ostatnich „poluzowań” dotyczą tylko jednego województwa – warmińsko-mazurskiego, gdzie sytuacja epidemiczna jest najtrudniejsza.

W wojewódzkie warmińsko-mazurskim wracamy do nauczania zdalnego w klasach 1-3, zamykamy hotele, galerie handlowe, kina teatry, muzea, galerie. Zamknięte będą również baseny i korty tenisowe – ogłosił minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Kwarantanna na południowej granicy 

Od 27 lutego wprowadzamy kwarantannę po przyjeździe z Czech i Słowacji – z wyłączeniem osób zaszczepionych dwoma dawkami szczepionki – ogłosił minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Wyjątek stanowią zaszczepieni, ale też osoby z negatywnym wynikiem badań. Test musi być wykonany przed przekroczeniem granicy. Jest ważny przez 48 godzin, licząc od momentu otrzymania wyniku.

 

Fot. motofakty.pl
Źródło: se.pl

 

 

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. qwerty pisze

    przypominam tylko:
    warmińsko-mazurskie = sylwester marzeń = lockdown województwa.
    vitberg z ns z przyłbicami pewnie nie do konca za PISdami wiec nagle zmiana maseczek które w polowie europy nie pomagają ale u nas muszą bo znajomy kumpla szwagra morawieckiego ma 100 miliardów na sprzedaż więc dobry interes.. porażka..

    ***** ***

Zostaw odpowiedź